YALNIZCA SU İÇEREK YAPILAN SU TERAPİSİ VE İNANILMAZ FAYDALARI

YALNIZCA SU İÇEREK YAPILAN SU TERAPİSİ VE İNANILMAZ FAYDALARI

Kimileri tarafından Japon Su Terapisi olarak da bilinen bu uygulama çok kolay olmasının yanında bilimsel olarak da faydaları kanıtlanmış bir terapi.

Dr. Fereydoon Batmanghelidj politik bir suçlu olarak İran’da hapis yatmaktayken hiç bir profesyonel araç gereci olmasa da elinden geldiğince insanları iyileştirmeye devam ediyordu. Tabi tıbbi hiç bir teçhizat veya ilaç olmaması işlerini bir hayli zorlaştırıyordu fakat elinden alamadıkları bir şey vardı, “Su”.

su-terapisi-siralio-5 (600x247)

Hapishanede kaldığı süre boyunca 3000 mahkumun ülser hastalığını iyileştirmiş. Daha sonra cezası bittikten sonra hayatını suyun insan vücudundaki olumlu ve olumsuz etkileri ile ilgili araştırmaya adamış. Buluşları binlerce insanın iyileşmesinde etkili olmuş. Özellikle sabahları ve aç karna içilen suyun bir çok olumlu etkisini gözlemleyen doktorun metotları dünya çapında kabul görüp yaygınlaşmaya başlamış.

Su terapileri hangi hastalıkların tedavisinde olumlu etkiler taşır?

su-terapisi-siralio-1(600x375)

Suyun şu hastalıklara iyi geldiği kanıtlanmıştır; eklem iltihaplanması, sırt ağrısı, faranjit, migren, kalınağırsak iltihabı, astım, yüksek tansiyon ve kolesterol.

Sabah kalkar kalkmaz su içmenin avantajları

su-terapisi-siralio-6(600x437)

– Sabah aç karına su içmek mide iç çeperini arındırır ve gıdaların emilimini kolaylaştırır.

– Yeni kan ve kas hücrelerinin oluşumunu arttırır.

– Sabah kalkar kalmaz içeceğiniz yarım litre su içmek metabolizmanızı %24 arttırıyor böylelikle kilo vermenize yardımcı oluyor.

– Cildiniz daha sağlıklı ve parlak olur. Çünkü su kanınızdaki toksinlerin atılmasını sağlar.

– Lenf sisteminizi dengede tutar.

Su Terapisi Nasıl Yapılır

su-terapisi-siralio-2(600x274)

1- Yataktan kalkar kalkmaz güne 640 ml su içerek başlayın. Musluk suyu kullanmayın, özellikle içme suyu kullanın. Düşünün ki sabah kalkıp 3-4 bardak su içmeniz gerekecek. Yani kolay kolay mideniz buna alışamayabilir bu sebeple kendinizi zorlamayın ve başlangıçta ne kadar su içebiliyorsanız onun ile yetinin. Bu adımın en önemli yanı ise denildiği gibi boş mideye suyun alınması, yani 8-12 saatten fazlaca bir süre boyunca mideye bir şey girmemiş olması gerekiyor. Mesela gece 2’de kalkıp birşeyler yediyseniz sabah bu programa uymanın bir anlamı olmayacaktır.

2- Yine kahvaltı yapmadan veya bir şey yemeden önce dişinizi fırçalayın. Ve dişinizi fırçaladığınız zamandan itibaren 45 dakika boyunca bir şey yemeyin. Daha sonra ise dilediğiniz şeyleri yemek için özgürsünüz.

3- Su terapisi boyunca dikkat edilmesi gereken bir diğer şey, yemeklerden yarım saat önce bir bardak su içilmesidir. Ayrıca yemeklerden sonra da 2 saat boyunca herhangi bir şey yeyip içmemeniz gerekir.

4- Daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyin.

su-terapisi-siralio-4 (600x385)

Japon Tıp Birliğine göre su terapisini 10 gün boyunca uygulamak kabızlığa ve gastrit gibi mide sorunlarına, 30 günlük uygulama ise yüksek tansiyona iyi geliyor.

Sonuç olarak bu bir mucize değil ve zaten insan vücudunun en çok gereksinim duyduğu madde sudur ve vücudun su açısından iyi beslenmesi gerekir. Zaten vücudunuzu bol ve sağlıklı sıvılar ile besler ve aktif yani hareketli tutarsanız sağlık da beraberinde gelir. Fakat yinede bu yöntemin özellikle mide açısından ve su konusunda vücudunuzun bir disiplin kazanması açısından saydıklarımızın yanında da bir çok faydası olacaktır.

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*