KAZIM GÜRBÜZ NEREDEYSE 100 YAŞINDA AMA HALA 30’LARINDA GİBİ YOGA YAPIYOR

KAZIM GÜRBÜZ NEREDEYSE 100 YAŞINDA AMA HALA 30’LARINDA GİBİ YOGA YAPIYOR

100 yaşına yaklaşmış olsa da genç 30 bir delikanlının yapabildiği herşeyi ve hatta daha fazlasını yapabiliyor yoga gurusu Kazım Gürbüz katıldığı televizyon programında sırlarını açıkladı. Dikkat çeken 2 ana maddeden söz etmekte fayda var; 1-Düzenli Yoga Egzersizleri, 2-Sıkça Tükettiği Süper Sağlıklı Gıdalar.

Kazım-Gürbüz-siralio-001

Cumhuriyetin bile ilanından önce 1920 yılında doğan Kazım Gürbüz aynı zamanda yoga sayesinde felci de yenmeyi başarmış. 1961 yılında Trafik kazası sonucu felç olan Kazım Beye doktorlar bir daha ayağa kalkamayacaksın dediler fakat Kazım Bey kendi üzerinde yaptığı deneysel yoga teknikleri ile felci yenmeyi başardı. Birçok insanında felç ile mücadelesinde onlara yardımcı olan Kazım Gürbüz zamanında yöntemleri yüzünden tıbbi çevrelerce eleştirilmiş. Avrupa ve Amerika’ya çağırılarak incelenmiş ve Kazım Bey’in tecrübesinden faydalanan hastalar da kendisini kesinlikle bırakmak istememişler.

Kazım-Gürbüz-siralio-003

İnsanın 130 yaşlarına kadar yaşayabilme potansiyelide olduğunu ve hayatın gerçekte 65 yaşında başladığını söyleyen Kazım Bey’in birçok ilginç özelliği de var. Örneğin 5 dakika kadar nefesini tutabiliyor, “Knot Pose” adı verilen çok zor yoga pozisyonlarını 48 saat boyunca yapabiliyor ve hatta günde 3 ila 5 kere cinsel anlamda tatmin olabiliyor.

Kazım Bey diyetinde zeytin, kırmızı biber, barbunya, bitki çayları ve çorbanın yanında günlük olarak farklı türlerde ballardan yaklaşık yarım kavanoz kadar tüketiyor. Mümkün olduğunca et yemekten kaçınan Kazım Bey protein ihtiyacını çok büyük çoğunlukla bitkisel gıdalar ile gideriyor.

Kazım-Gürbüz-siralio-002

Günümüzde insanların birer hapishanede yaşadığına değinen Kazım Gürbüz, herkesin kapalı ofizlerde, klima veya yapay havalandırma sistemleri sayesinde soluyarak suni bir hayat yaşadığına dikkat çekiyor. Oysaki her gün vücudunu güneş ışığı ile besleyerek uyanıp yüzüp, kayak yapıp mümükün olduğunca fiziksel aktivite yapılması sayesinde bambaşka bir hayat yaşanabileceğini de sözlerine ekliyor.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*