BREZİLYA’DA DÜNYA KUPASINA BÜYÜK TEPKİ VAR

BREZİLYA’DA DÜNYA KUPASINA BÜYÜK TEPKİ VAR

Futbol denilince akla gelen ilk ülke genellikle Brezilya’dır fakat son zamanlarda Brezilyalılar futboldan nefret edecek duruma gelmişler.

İlgililerin Dünya Kupası’nın alınması ile birlikte 1’e mal olacak statları 5’e yaptırmaları, gitgide artan yoksul ve zengin arasındaki fark ve yozlaşmış devlet insanları çileden çıkarmış durumda. Bir çok Brezilyalı böylesine yoksulluk ve sorunlar varken yapılan yatırımların yanlış olduğunu düşünüyor. Ayrıca ülkede özellikle turistik şehirlerde turistler için açık bir tehdit söz konusuyken ülkelerine gelecek turistler için bile endişeliler. Belki de dünyanın en önemli güzelliklerine sahip olsa da ve zaten hali hazırda turistler için zor bir ülke, Brezilya. Şimdi Dünya Kupası ile turist sayısınında bir hayli artacağı düşünülünce bir çok istenmedik olaylara davetiye çıkarılmış gibi duruyor. Halkın duvarlarda tepkisini göstermek için yaptıkları bazı grafitileri burada bulabilirsiniz.

brazil-world-cup-protest-siralio-9
brazil-world-cup-protest-siralio-13 brazil-world-cup-protest-siralio-12
Bayrağın içerisindeki yazıda “F*ck the World Cup” yani filmlerde yapılan tercümeye yani yumuşatılmış hali ile “Lanet Olsun Dünya Kupası” yazılmış.


brazil-world-cup-protest-siralio-11 brazil-world-cup-protest-siralio-10brazil-world-cup-protest-siralio-1brazil-world-cup-protest-siralio-5brazil-world-cup-protest-siralio-4
Bir tane de Lanet Olsun FİFA yazısı.

brazil-world-cup-protest-siralio-3
“Yemek istiyorum, futbol değil” yazıyor.

brazil-world-cup-protest-siralio-2
Okul, Hastane gibi sosyal gereksinimleri yutan bir fifa futbol topu resmedilmiş.

brazil-world-cup-protest-siralio-6brazil-world-cup-protest-siralio-8brazil-world-cup-protest-siralio-7
Bayrakları üzerine “Satıldı” yazmışlar.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*