KADINLARA VE ERKEKLERE GÖRE MÜKEMMELLİĞİN TANIMI

KADINLARA VE ERKEKLERE GÖRE MÜKEMMELLİĞİN TANIMI

Kadınlara ve erkeklere mükemmel vücudun tanımını sorduğunuzda yanıtlar gayet farklı oluyor. İngiliz Bluebella isimli iç çamaşırı markası yaptırdığı ankette vücutlarının bölgelerine göre insanların hangi ünlüleri beğendiğini sormuş. Sonuçlar ise aşağıdaki resimlerde vücut bulmuş.

mukemmelligin-tanimi-siralio-01
İdeal görüntü kadınlar göre daha ince ve zarif, erkeklere göre ise daha dolgun ve vamp görünüyor. Erkekler Megan Fox, Kelly Brook, Kim Kardashian gibi gayet vamp ünlüleri tercih ediyorlar. En belirgin fark erkeklerin daha iri basenler ve göğüslerin yanında daha yine daha cezbedici bir yüz tercih etmeleri.

 

mukemmelligin-tanimi-siralio-02
Erkek vücutlarında da bayanlar biraz daha ince erkekler ise süper kahraman havasında kas seviyor gibi. Fakat her iki taraf da gayet kaslı vücutlar için orta noktada buluşmuş gibi. Saçlar konusunda genç bir ünlü Harry Styles’i tercih eden kadınlar yüz konusunda ortalama bir tercih yaparken erkekler ise daha popüler bir yakışıklılık yani David Beckham tercih etmiş. Kadınlar yine Brad Pitt ve model David Gandy gibi daha ideal erkek vücutları seçerken erkekler ise Wolvarine karakterini canlandırmak için bir hayli hacimlenen Hugh Jackman gibi iri bir vücut tercih ederken karın kasları ödülü ise Ryan Gosling’e gitmiş. Bacaklar ise daha ziyade futbol tekniğine göre tercih edilmiş gibi. Bu klasmanda Beckham ile Lampard kapışıyor.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*