MASMAVİ ÇİÇEKLER İLE MASAL GİBİ BİR PARK

MASMAVİ ÇİÇEKLER İLE MASAL GİBİ BİR PARK

İster inanın ister inanmayın bu resimler 3 boyutlu programlarla veya photoshop ile yapılmadı. Bu fotoğraflar Japonya’daki Hitashi parkında çekildi. Gerçek hayatta rüyayı yaşamak gibi. Hitashi Parkı 190  hektarlık bir alanda kurulu ve bu alanda yıl boyunca farklı farklı çiçekler açıyor. En ünlüleri resimlerde göreceğiniz ve baharda açan Nemophila’lar. Gerçekten rüya gibi görünen bu bahçede senede 4,5 milyar çiçek açıyor ve bu inanılmaz görüntüler oluşuyor.

Hitashi Parkının ünü ülke sınırlarını çoktan aşmış durumda. Her yıl özellikle bu masmavi çiçekleri açtığı bahar döneminde turistler akın ediyor. Fotoğraf çekmeyi seven profesyonel ya da amatör binlerce kişi parka akın ediyor. Kimi fotoğrafçılar içinde insan olmayan fotoğraf çekememekten dolayı zaman zaman memnuniyetsiz olsa da yakın çekimler ile iyi sonuçlar elde edenler ve zaman zaman ortamı sakinken yakalayıp harika fotoğraflar çekenler de var.

Hitashi Parkı kesinlikle dünyayı gezme imkanı olan herkesin gidilecek yerler listesine girmeli.

mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-3 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-4 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-5 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-10 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-2 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-1 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-6 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-7 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-8 mavi-çiçekler-hitashi-parkı-siralio-9

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*