İNSANLARI MANİPÜLE ETMENİZE YARAYACAK 7 MASUM SOSYAL BİLGİ

İNSANLARI MANİPÜLE ETMENİZE YARAYACAK 7 MASUM SOSYAL BİLGİ

Dikkat bu konu karşınızdaki insanı nasıl manipüle edeceğinizi ve nasıl manipülasyon yapıldığını anlatan masum ve sosyal bilgiler içerir…

1. Biri size sinirlendiği zaman karşısında durmak yerine yanında durun. Sizi tehdit olarak görmeyi bırakacak ve sakinleşiceklerdir.

2.İnsanlar yardıma ihtiyaç duyan birini red etmiş olma duygusunu hiç sevmezler. Birinden birşey isteyeceğiniz zaman “Yardımına ihtiyacım var“ cümlesiyle başlarsanız, o kişiden iyilik görme şansınız artıcaktır.

3. İnsanların söylediklerini onlara biraz değiştirerek tekarlayın. Bu onları gerçektende dinlediğiniz ve ne söyledikleriyle ilgilendiğinizi düşündürecektir. Fazla abartmadan yapmanızda fayda var.

4. Eğer biriyle bir konu hakkında tartışıyorsanız, kişi konuşurken başınızı sallayarak onay verin. Bu karşınızdaki kişininde siz konuşurken başını sallamasına neden olacak ve sizinle aynı şeyi düşündüğü bilinç altına işlenecektir.

5. Eğer birinin sizi sevmediğini düşünüyosanız, ondan kalemini ödünç olarak isteyin. Bu küçük isteğinize hayır diyemiyecektir. Sonrasında kişi size iyilik yaptığı için sizle yakınlık kurmasına yardımcı olacaktır.

6. Eğer birisi sizi inceliyor yada izliyorsa, Sizin yaptıklarınızı tekrar etmeye meğillidir. Kişinin sizi inceleyip, incelemeğini anlamak için kollarınızı bağlayın. Eğer oda bağlıyorsa bilinki izleniyorsunuz.

7. Yeni tanıştığınız biriyle yaptığınız konuşma süresince ismini bir çok defa söyleyin. Bu sizin kişinin ismini unutmamanıza yardımcı olacağı gibi, kişinin sizi daha çok sevmesine sebep olacaktır.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*