GERÇEK ÖRÜMCEK ADAM

GERÇEK ÖRÜMCEK ADAM

Hintli Jyothi Rai neredeyse dümdüz denilecek duvarlara hem de ne güvenlik için ne de tırmanmak için hiç bir aparat kullanmadan tırmanıyor. İşte onu gerçek örümcek adam yapan özelliği bu.

Gerçekten inanılmayacak şekilde duvarlara ve kayalara tırmanan Jyothi Rai’nin aslında hüzünlü bir hikayesi var. Çocukken bir tapınakta dünyaya gelmiş ve 3 yaşında kaybolarak ortalarda kalmış. Onu bir adam sahiplenmiş fakat o da onu istismar ediyormuş. Ayrıca devamlı olarak ne diye yaşıyorsun ki, niye hala ölmüyorsun deyip duruyormuş. Bu da onun üzerinde çok derin yaralar açmış. Daha sonra hayatını sorgulamaya başlamış ve intihar etmeye karar vermiş. Bunu gerçekleştirmek için bir kayaya tırmanıp atlamaya karar vermiş.

Fakat işler beklediği gibi gitmemiş çünkü kayanın tepesine çıkmak için bir yol yokmuş. Kayanın tepesine nasıl çıkacağını düşünürken bir maymun gelmiş ve kayaya tırmanıvermiş. O da benzer şekilde tırmanmaya karar vermiş ve bunu başarmış (Tırmandığı o düz kaya aşağıdaki ilk fotoğrafta gördüğünüz resimdir). Oraya tırmandığında turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmış, hatta hayatında ilk defa sevildiğini hissetmiş. Bu da onun hayata geri dönüşü olmuş. Daha sonra solo tırmanışlara devam etmeye başlamış. Bu şekilde hayata yeniden tutunan Jyothi Rai solo tırmanışlar konusunda dünya çapında tanınır olmuş. İşte gerçek örümcek adamın akıl almaz fotoğrafları ve tırmanış videoları…

gerçek-örümcek-adam-siralio-11

gerçek-örümcek-adam-siralio-9

gerçek-örümcek-adam-siralio-1

gerçek-örümcek-adam-siralio-2

gerçek-örümcek-adam-siralio-3

gerçek-örümcek-adam-siralio-4

gerçek-örümcek-adam-siralio-5

gerçek-örümcek-adam-siralio-6

gerçek-örümcek-adam-siralio-7


Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*