EMEKLİ UÇAK OTEL OLDU

EMEKLİ UÇAK OTEL OLDU

İsveç’in Stockholm’deki havalimanı yakınlarında ilginç bir otel var. Misyonunu tamamlayıp emekliye ayrılmış bir uçak otel olarak kullanılıyor.

uçak-otel-siralio-2

Yıllarca sayısız havayolu firmasına hizmet ettikten sonra 2008 yılında emekliye ayrılan uçak diğer emekli uçaklar gibi hurdaya ayrılmamış. Bunun yerine yaratıcı bir çözüm üretmişler. Bildiğiniz üzere bir çok yolcu havalimanına yakın bir otel isterler bazen de rötarlardan veya benzer sebeplerden böyle bir otele muhtaç olurlar. İşte İsveçliler de bu fikirden yola çıkarak uçağı hurdaya ayırmak yerine onu havalimanına yakın bir otele dönüştürmüşler. Böylece bu Boeing 747 uçak, Jumbo Otel ismi ile dünyanın en ilginç otellerden birisine dönüşmüş.

uçak-otel-siralio-8

Jumbo Otel havalimanına yürüyerek yalnızca 15 dakika mesafede. Otobüsle ise 5 dakika uzaklıkta. Böylece belkide dünyada havalimanına en yakın otel Jumbo Otel’dir…

uçak-otel-siralio-5

İki ila üç yataklı odaları bulunan otelde ortak banyolar mevcut. Ayrıca kokpitte 180 derece panoramik havalimanı manzaralı çok şık bir suit oda da mevcut.

uçak-otel-siralio-4

uçak-otel-siralio-1

uçak-otel-siralio-9

uçak-otel-siralio-10

uçak-otel-siralio-7

uçak-otel-siralio-3

uçak-otel-siralio-6

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*