DÜNYANIN EN KORKUNÇ 10 YERİ

DÜNYANIN EN KORKUNÇ 10 YERİ

Her yerde dünyanın en güzel ve en göz alıcı yerlerinin sıralamalarına rastlıyoruz fakat bu sefer dünyanın en korkunç yerlerini görmeye ne dersiniz? Bu yerler gerçekten hikayesi olan ve gerçekten tüyler ürperten yerler. Gitmek için cesaret gerektiren dünyanın en korkunç 10 yeri. Sizler için sıraladık…

Kabayan, Filipinler

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-5

Mağaralarda başarılı bir biçimde mumyalanmış bu cesetleri görmek gayet olağan. Dünyanın en başarılı mumyalama tekniklerinden birine sahip olan Filipinliler’in mağaralarında o kadar fazla mumyalanmış ceset varmış ki mağaralarda kaybolmak içten bile değilmiş.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-19

Bebek Adası, Meksika

Isla de la Munecas

Kimse bu bebeklerin adaya nasıl geldiğini net biçimde bilmemekle birlikte rivayete göre; bir gün ölen bir kız çocuğu kanalda sürüklenerek bu adaya gelmiş ve o gün bu gündür adada bu bebekler görülmeye başlamış.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-18

Cehennemin Kapısı, Türkmenistan

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-20

Sovyet Bilim Adamları tam 40 yıl önce buldukları bu doğal gaz kaynağını kurutmak için ateşe vermişler. Sonuç olarak 40 yıldır burası aynı şekilde yanıyor ve bir çok kişi buraya Cehennemin Kapısı diyor.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-17

Hellingly Hastanesi, İngiltere

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-15

Burası 90 yıl boyunca bir çok psikopata ve ruh hastasına ev sahipliği yapmış gerçek bir akıl hastanesi. Hastaların bir çoğu burada can vermiş. Sonuç olarak 1994 yılında kapatılan bu mekan cesaret edebilen fotoğrafçılar için bir koru cenneti halini almış.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-2

Akodessewa, Togo

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-6

Burası gerçek bir voodoo büyüsü pazarı. Bir sürü büyü için çeşit çeşit kafatası olan bu yere turistlerin girmemesi için bir çok uyarı yapılıyormuş. Yalnızca kafatasları değil bir çok büyünün de satıldığı markette bir çok da deli büyücü mevcut.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-8

Matsuo Hayalet Madenleri, Japonya

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-12

Asya’nın en büyük sülfür madeni olan bu yer 1970’li yıllardan bu yana kapalı. Bölgeyi devamlı olarak bir sis tabakası gizliyormuş ve çoğunlukla burayı bulmak bile mümkün olmuyormuş.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-16

Centralia, Pensilvanya, ABD

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-13

1962 yılından beri yerdeki çatlaklardan duman tüten bu yerin hikayesine göre o yıllarda burada bir yer altı madeni varmış ve işçiler kaza sonucu burayı yakmışlar. O gün bu gündür bölgede yanan işçiler bu ateşler içerisinde yanmaya devam ediyorlarmış.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-14

Prag Yahudi Mezarlığı, Çek Cumhuriyeti

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-1

Mezarlıklar zaten genellikle ürkütücü yerlerdir. Fakat bu mezarlık 11 kat daha korkutucu. Çünkü bu mezarlıkta 11 kat ceset bulunuyor. Mezar için yer yetmediğinden kat kat yukarı doğru çıkılan bu mezarlık tam 11 katlı.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-4

Paris Yeraltı Mezarları, Fransa

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-3

Korkunç yer denildiğinde romantiklerin kenti Paris’in de bu yerler arasında yer alacağı kimin aklına gelirdi. Fakat yer altındaki kilometrelerce uzunluğundaki tünellerde 6 milyon kadar ceset bulunuyor. Yine mezarlıkların yeterli olmadığı bir dönemde böyle bir yöntem ile böyle korkutucu bir mezarlık oluşturmuşlar.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-11

Aokigahara Ormanı, Japonya

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-9

Son mekanımız olan bu ormanın listeye girme nedeni ise bir intihar ormanı olması. Halen gezerken intihar etmiş birilerine rastlamak mümkün deniyor. Japonların intihar için uğrak yeri olan bu ormana insanlar “Hayat güzeldir”, “Her şeye rağmen yaşamaya değer” gibi notlar bırakıyorlarmış ve park görevlileri sürekli olarak yeni bir beden olup olmadığını kontrol etmek için devriye yapıyorlarmış.

dünyanın-en-korkunç-10-yeri-siralio-10

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*