BİR ASLAN İLE AYNI EVİ PAYLAŞMAK

BİR ASLAN İLE AYNI EVİ PAYLAŞMAK

Neil isimli aslanın 1970’li yıllarda çekilen fotoğrafları ile bu konuda vahşi hayvanları ne kadar seversek sevelim ne kadar yakın hissedersek edelim onları asla kesin olarak anlayamayacağımızı hatırlatacağız.

Aktris Tippi Hedren, eşi Noel Marshall ve yine oyuncu kızları Melanie Griffith Afrika’ya yaptıkları bir geziden sonra aslanlar ile ilgili bir film yapmaya karar verirler. Ve film için onlara danışmanlık yapan aslan eğitmeni Ron Oxley’in onlara nasihati üzerine aslanları daha iyi anlayıp filmde onlarla daha düzgün iletişim kurabilmeleri için bir süre aslanlar ile yaşamaları gerekmekteydi. Bunun üzerine de aile aslan Neil ile yaşamaya başladı. Bu esnada yaşananlar ise LIFE dergisinin fotoğrafçısı Michael Rogier tarafından kayıt altına alındı.

Evde geçirdikleri süre boyunca Neil ile bir sorun yaşanmadı fakat çektikleri “Roar” adlı filmde işler istedikleri gibi gitmedi.

evcil-aslan-siralio-07

evcil-aslan-siralio-10

evcil-aslan-siralio-08

evcil-aslan-siralio-06

evcil-aslan-siralio-05

evcil-aslan-siralio-04

evcil-aslan-siralio-01

evcil-aslan-siralio-03

evcil-aslan-siralio-09

evcil-aslan-siralio-02

Melanie filmde dişi bir aslanın saldırından sonra 50 dikiş atılarak, sinematograf Jan de Bont da kafa derisi yüzülüp dikiş ile yerine tekrar dikilerek hayata döndürüldüler. Çekimler boyunca filmde 150 adet vahşi kedi kullanıldı ve bu kediler oyunculardan 70’ini yaraladı. Filmin gişe başarısı da içler acısıydı çünkü 17,5 milyon dolara mal olan film, 2 milyon dolar gişe yapabildi. Fakat filmden göreceğiniz bu videodaki sahneler bile insanın adrenalin pompalamasına yetiyor.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*