BALKONA KONAN 90 BİN DOLARLIK BÖCEK

BALKONA KONAN 90 BİN DOLARLIK BÖCEK

Hakkari, Yüksekova’daki bir evin balkonundan içeri giren bu böcek dünyanın en güçlü böceği olan “Gergedan Böceği”. Yalnızca dünyanın en güçlüsü değil aynı zamanda belki de dünyanın en pahalı böceği. Çok nadir bir türün üyesi olan bu böcek ile aile tam takım halinde ilgileniyor. Karnını doyurup, fırçalayıp, aynen ailenin bir ferdi gibi onunla ilgileniyorlar.

Tabi ki aile bilinçli bir aile, normalde ağırlığının yüzlerce katını taşıyabildiği için ekstrem bir hobileri olanlar tarafından bu fiyatlara satın alınan bu böcek için “Biz, bir yönümüzle doğa severiz. İlgilenen üniversiteler olursa iletişime geçmek isteriz. Eğer koruma altında olan bir canlı ise gereği ne ise yapılması lazım.” diyen ev sahibi Adil Özdil, “Bu böcek bize sahur vakti misafir olmaya geldi. Balkona tırmanırken gördük. Böceğin ne böceği olduğunu ilk etapta kestiremedik. Şaşırtıcı bir böcek. Daha sonra böceği internet üzerinden araştırınca bunun Asya kıtasında ormanlık alanlarda ve sıcak iklimlerde yaşayan gergedan böceği olduğunu öğrendik” dedi.

İşte latince ismi ‘Oryctes Nasicornis’ olan ve genellikle boyları 2-4 cm arasında değişen fakat aşırı büyük olması halinde boyu 5cm‘yi bulan gergedan böceği ve fotoğrafları… (Kaynak Hürriyet)

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-09

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-08

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-07

DÜNYANIN EN DEĞERLİ BÖCEĞİ AYAĞINA GELDİ İZNİK'TE BİR KAFEYE GİREN BÖCEK AYAKLAR ALTINDA EZİLMEKTEN SON ANDA KURTARILDI AĞIRLIĞININ 30 KATINI TAŞIYABİLEN GERGEDAN BÖCEKLERİ DÜNYANIN EN GÜÇLÜ HAYVANI

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-06

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-03

İNTERNETTEN GERGEDAN BÖCEĞİ SATMAYA KALKTI

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-05

90-bin-dolarlık-gergedan-böceği-siralio-10

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*