EN EĞLENCELİ İÇKİ OYUNLARI

EN EĞLENCELİ İÇKİ OYUNLARI

Evde bir araya gelip arkadaşlarınız ile birşeyler içerken durumu daha eğlenceli hale getirmeniz için en eğlenceli içme oyunlarını sizler için sıraladık… İçki olarak shot bardaklarına bira, likör, şarap ne isterseniz koyabilirsiniz…

En Olası Kişi…

nMTTYTw

En basit ve en keyifli içki oyunlarından birisidir. Gruptaki kişiler sıra ile “Aramızda başbakan olması en olası kişi….” veya “Aramızda en yüksek not alması en olası kişi…” ya da “Aramızda sarhoş olması en olası kişi…” gibi cümleler kurarlar ve cümlenin sonuna doğru herkes bu “En Olası Kişiyi” parmağı ile işaret eder. Grup içinde çoğunluk kimi işaret ettiyse o kişi shot (fondip) yapar. Saat yönünde sıra ile birileri “Aramızda …… olması en olası kişi…..” diyerek oyun mideler bulanana kadar devam ettirilir.

Son Harf

içki-oyunları-siralio-003

Bildiğimiz bir kelime oyununun fondip yapmalı versiyonudur. Önce bir konu belirlenir ve saat yönünde oyuncular konu dahilinde birer kelime söyler. Maksat söylenen kelimenin son harfi ile bir başka kelime söyleöektir. Örneğin, konu Meyveler ise “Elma” -“Ayva” – “Armut” – “Turunç” – “Çilek” vs. vs. diyedevam edilir. Kelime türetemeyen fondip yapar. Kafalar güzelleştikçe zorluk derecesi de artan bir oyundur… 😉

İçkili Jenga

içki-oyunları-siralio-008

Bu oyunun iki farklı versiyonu vardır. Bu oyunların her ikisinde de iki takıma ayrılınır. Grup içerisinde de sıra ile tahta çekilir. İlk versiyon, her başarılı hamlede karşı takımdan birine bir çay bardağı bira fondipletme ve tahtaları komple yıkana ise bir Arjantin bardak fondipletme şeklinde oynanır.

İkinci versiyonda ise içki üzerine önceden belirlediğiniz cezaları bir bir tahtaların üzerine yazarsınız (Oyuna Rus ruleti tadında bir hava katmak içinaralara boş tahta da atabilirsiniz) ve her başarılı çekişte tahtayı çeken kişi karşı gruptan birisini seçip bu cezayı yapmasını ister. Bu versiyon için tahtaları bir defa doldurduğunuzda bir daha bırakamayacağınız bağımlılık yapan bir oyun sahibi olursunuz.

Poker Surat

drudgepoker

Bu oyunumuzda ise sıra ile kağıda birşey yazar ve yanınızdakine verirsiniz. Komik, onu gıcık edecek, üzecek veya her ne muzuruk aklınıza gelirse. Eğer kağıdı okuyan kişi bir dakika içerisinde yüz mimiklerini oynatmadan “Poker Face” ifadesini koruyabilirse fondipten kurtarır. Gülerse veya tepki verirse ise fondip yapar.

Neredeyim?

içki-oyunları-siralio-gif-1

Bu oyunda bir kişi ebe olur ve aklında bir yer canlandırır. Daha sonra grup içerisindeki kişiler sıra ile “Evet” veya “Hayır” olarak cevaplandırılacak sorular sorarlar. Örneğin, “Bu semtte bir yerde misin?”, cevap “Evet” ise pas geçersiniz, “Hayır” ise shot yapılır. En son olarak ebenin yerini bilen ise yeni ebe olur.

Alkollü Satranç

içki-oyunları-siralio-005

Bu oyun için alet edevat ihtiyacı biraz fazla ve bir hayli kafa çalıştırmanız gereken bir oyundur. Renk farkını yaratmak için beyaz ve kırmızı şarak ya da farklı renkte likörler kullanabilirsiniz. Büyük bir satranç masanız varsa aynen resimdeki gibi bir mizansen yaratarak satranç oynamaya başlıyorsunuz ve tahmin edebileceğiniz gibi yediğiniz taşları karşıya fondip yaptırıyorsunuz.

Beer Pong

içki-oyunları-siralio-002

İki takım alınan plastik bardakları içki ile doldururarak resimde görüldüğü gibi üçgenler oluşturur ve genişçe bir masa üzerine bu üçgenler yerleştirilir. Sıra ile pinpon toplarını dilediğiniz gibi bir teknik kullanarak bardaklara atarsınız. Topu soktuğunuz bardağı karşı takıma fondip yaptırırsınız. En eski ve efsane içki oyunlarından birisidir.

Drinking Game (ya da Abdi)

içki-oyunları-siralio-004

İskambil kağıdı ile oynanan en popüler içki oyunudur. Sıra ile kart çekilir ve çekilen kartlara göre yapılacakların sırası işe şöyledir;

Kırmızı: As iki üç gelen kişi istediği birine çektiği rakam kadar içirir.
Siyah: As iki üç gelen kişi çektiği rakam kadar içer.
4: Çekenin sağındaki içer.
5: Çekenin solundaki içer.
6: Herkes içer.
7: Pas geçme hakkı tanır.
8: Çeken kişiye kural koyma hakkı verir, kuralı bozan masadaki tüm shotları içer.
9: Çeken kişi ya striptiz yapar ya da masadaki bütün shotları içer.
Vale: Tuvalete gitme hakkıdır istenildiği zaman kullanılır.
Papaz: Son papazı çeken masadaki tüm shotları içer, ilk 3 papazın bir önemi yoktur.

n5rp4O7

İYİ EĞLENCELER !

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*