IMDB’YE GÖRE 2014’ÜN EN İYİ 11 FİLMİ

IMDB’YE GÖRE 2014’ÜN EN İYİ 11 FİLMİ

Şimdi 2014’deki kaçırdığınız iyi filmleri tamamlama zamanı. 2014 yılı sinemaseverler için bolca bildik filmin yanında bazı şaheserlerin de yer aldığı bir yıl oldu. David Fincher yine başarısını konuşturup yıllarca unutulmayacak bir filme imza atarken, Christopher Nolan ise yıllar önce Stanley Kubrick’in 2001: A Space Odyssey filmi gibi milyonlarca fan edinen bir bilim kurgu filmine imza attı. Boyhood gibi bir çocuğu 12 yıl boyunca gerçek hayatta oyuncu olarak kullanan sıra dışı bir filmin de aralarında yer aldığı bu listede Marvel kahramanlarından animasyon filmlere kadar bir çok çeşit mevcut.

İşte minimum 50,000 kişi tarafından oylanmış 2014 yılının en iyi 11 filmi…

11. Edge of Tommorrow
(Yarının Sınırında)

imdb-top-10-of-2014-siralio-1

IMDB Puanı: 8,0

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon

Konu: Mimics isimli dünya dışı varlıklar uzun bir süredir dünyamızı tehdit etmektedir ve bir çok büyük şehre saldırı gerçekleştirmişlerdir. Milyonlarca insan yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgide ölümü beklemektedir. Bu uzaylılara karşı yapılan savaşta tecrübesiz bir Subay olan Cage (Tom Cruise) görevlendirilir ve savaş sırasında ölür. Fakat işlerin seyri burada değişecektir. Cage yeniden ve yeniden canlanacaktır.

10. The Fault in Our Stars
(Aynı Yıldızın Altında)

imdb-top-10-of-2014-siralio-3

IMDB Puanı: 8,0

Tür: Romantik, Dram

Konu: Kanser hastalarına destek grubunda tanışıp aşık olan iki kanser hastası gencin aşk ile hayata tutunma çabaları, bir yandan yavaş yavaş hastalık içerisinde kaybolurken karanlık gecedeki birer yıldız gibi bir birlerine ışık tutarlar.

9. How to Train Your Dragon 2
(Ejdehanı Nasıl Eğitirsin 2)

imdb-top-10-of-2014-siralio-12

IMDB Puanı: 8,0

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Komedi, Fantastik, Aile

Konu: Serinin ikinci filminde artık barış içine ve birlikte yaşayan ejderhalar ve vikingler bir gün buldukları buzlu bir mağaranın çözünmesine sebep olunca uyuyan bir ejderhayı uyandırırlar ve artık eski huzur kalmaz.

8. Nightcrawler
(Gece Vurgunu)

imdb-top-10-of-2014-siralio-6

IMDB Puanı: 8,1

Tür: Suç, Gerilim, Dram

Konu: Genç ve hırslı bir haberci olan Lou Bloom geceleri elinde kamerası ile şehrin suç ortamlarını kayıt altına almaktadır. Bir kanalda gece muhabiri olarak işe başlar fakat kariyer sahibi olmasının ağır bedelleri olacaktır.

7. The Raid 2: Berandal
(Baskın 2)

imdb-top-10-of-2014-siralio-13

IMDB Puanı: 8,1

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Konu: Özellikle aksiyon sahneleri ile dünya çapında ilgi uyandıran Endonezya yapımı Baskın filminin ikincisi. İlk baskından sonra olayların kökünü kazımak ve ailesinin güvenliğini sağlamak zorunda olan Rama’nın ikinci zorlu baskını.

6. X-Men : Days of Future Past
(X-Men : Geçmiş Günler Gelecek)

imdb-top-10-of-2014-siralio-2

IMDB Puanı: 8,1

Tür: Macera, Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim

Konu: Mutantlar soylarının tükenmemesi için geçmişte bazı şeyleri değiştirmek zorundadır. Bu sebeple ortak noktada buluşan Profesör Xavier ve Magneto’nun ekipleri güçlerini birleştirirler ve zaman içerisinde zorlu görevler onları bekler.

5. The Grand Budapest Hotel
(Büyük Budapeşte Oteli)

imdb-top-10-of-2014-siralio-7

IMDB Puanı: 8,1

Tür: Komedi, Macera, Dram

Konu: Bir acayip yönetmen Wes Anderson’un bol yıldızlı kadro ile çektiği bu acayip filmde Grand Budapeşte Otelinin bellboyunun maceralarını göreceğiz. Bir hayli eğlenceli bir ve kendine has üslubu olan bir film.

4. Guardians of the Galaxy
(Galaksinin Koruyucuları)

imdb-top-10-of-2014-siralio-8

IMDB Puanı: 8,2

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Konu: X-Men gibi yine Marvel yayınlarının bir çizgi romanından uyarlanan bu filmde kendisine Star Lord lakabı takan iyi niyetli bir suçlu bir anda gizemli bir küreyi elinde bulur ve bu küreye sahip olup evreni tehdit etmek isteyen güçler ile başı belaya girer. Bu yolculuk sırasında kendisi gibi potansiyelli ve iyi niyetli olmalarına karşın hayatın ters yöne attığı yol arkadaşları edinen Star Lord kürenin gizemini çözerek dünyayı bir tehditten korumaya çalışır.

3. Gone Girl
(Kayıp Kız)

imdb-top-10-of-2014-siralio-5

IMDB Puanı: 8,3

Tür: Gizem, Dram, Gerilim

Konu: Usta yönetmen David Fincher’ın bu filmi bestseller bir romandan uyarlanmış. Karısı bir anda ortadan kaybolan bir adam işin içine basın da girdikten sonra bir anda suçlanan kişi konumuna girer ve olaylar gelişmeye başlar.

2. Boyhood
(Çocukluk)

imdb-top-10-of-2014-siralio-11

IMDB Puanı: 8,4

Tür: Dram

Konu: 5 yaşından 18 yaşına kadar bir gencin hayatını anlatan film her gerçekçi hem etkileyici hem de baş rol oyuncusunun gerçekten de film boyunca yaşlanması ile bir ilke imza atıyor. Yalın ve gerçekçi bir hayatı başarılı bir yönetmenin gözünden izlerken kendi gençliğiniz ile ilgili sorular sorduran bir film.

1. Interstellar
(Yıldızlararası)

imdb-top-10-of-2014-siralio-4

IMDB Puanı: 8,9

Tür: Bilim Kurgu, Macera

Konu: Dünyanın giderek sona doğru gittiği, ekin olarak yalnızca mısır yetişen bir ortamda insanlar artık soylarının tükeneceğini benimsemişlerdir. Eski bir Astronot şimdilerde ise bir çiftçi olan Cooper ise bazı enteresan olaylar sonrasında gizlice uzayda kolonileşme çalışmaları yapan bir üs bulur. Fizikçi Kip S. Thorne’nun solucan delikleri teorisinden ilham alan film geçtiğimiz yıl ciddi bir hayran kitlesi edindi.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*