DÜNYANIN SONU TEMALI FİLMLER TOP 10

DÜNYANIN SONU TEMALI FİLMLER TOP 10

İki binli yıllarda çekilmiş, dünyanın sonu temalı ve IMDB’den yüksek puan almış en iyi filmleri sizler için sıraladık.

Zombiler, doğal afetler, bilim kurgu, doğa üstü olaylar ve genetik sorunlar ile dünyanın sonunun geldiği bir birinden ilginç senaryolar ile birbirinden ilginç filmler burada. Kimiler olayları komik bir dille anlatmayı başarırken kimileri ise insanı çok fazla germeyi başaran bu filmler herkesimden seyirciyi çekebilecek tarzdalar. İşte top 10 listemiz.

10- THE MIST (Ölümcül Sis)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-14

IMDB Puanı: 7,2

Yapım Yılı: 2007

Türü: Korku, Bilim Kurgu, Gerilim

Konusu: Ünlü korku romanları yazarı Stephan King’in kitabından uyarlanan film, bir anda inen sis ile birlikte kasabaya gelen kana susamış yaratıklar karşısında bir marketin içerisinde mahsur kalan bir grup insanın hayatta kalma savaşını anlatıyor.

9- WORLD WAR Z (Dünya Savaşı Z)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-12

IMDB Puanı: 7,0

Yapım Yılı: 2013

Türü: Aksiyon, Macera, Korku

Konusu: Başrolünde Brad Pitt olan filmde bir anda yayılan zombileşme hastalığı neticesinde insanlık bir sona doğru sürükleniyor. Bu filmde zombiler alışıldık ağır hareket eden zombilerin aksine bir hayli hızlılar ve feci hızla yayılıp birlikte hareket ediyorlar.

8- PACIFIC RIM (Pasifik Savaşı)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-11

IMDB Puanı: 7,1

Yapım Yılı: 2013

Türü: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Konusu: Yönetmen koltuğunda Guillermo Del Toro bulunan ve başrollerinde Idris Elba, Charlie Hunnam ve Rinko Kikuchi gibi isimler bulunan filmim konusu, insanoğlunun dev deniz canavarlar karşısında verdikleri var oluş mücadelesini anlatıyor. Tabi bir de gördüğünüz gibi dev robot silahlar da filme ayrı bir hava katıyor.

7- SHAUN OF THE DEAD (Zombilerin Şafağı)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-4

IMDB Puanı: 8,0

Yapım Yılı: 2004

Türü: Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu: Bilmeyenler için not düşelim başroldeki Simon Pegg doğa üstü, fantastik ve bilim kurgu filmlerini absürt ve komik hale getirmek ile meşhur birisidir. Aynı zamanda da oynadığı çoğu filmde senarist olarak da yer alır. Tarzını beğenirseniz tüm filmlerinden memnun kalırsınız. Zaten konu içerisinde bonus filmler arasında “The World’s End” isimli bir filmini daha bulacaksınız. Film ise; zombilerin istilası altındaki bir dünyada kendisini terk eden kız arkadaşı ile barışmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Zombileri dilenci sanacak kadar akıllı iki kafadarın bulunduğu film aldığı puan ile de tarzını ve iddiasını ortaya koyuyor.

6- THE ROAD (Yol)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-9

IMDB Puanı: 2009

Yapım Yılı: 7,3

Türü: Macera, Dram, Gizem

Konusu: Post-apokaliptik ve vahşi bir dünyada yolculuk eden bir babanın çocuğunu koruma çabasını anlatan filmin başrollerinde Viggo Mortensen ve Charlize Theron gibi önemli isimler bulunuyor.

5- 28 DAYS LATER (28 Gün Sonra)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-8

IMDB Puanı: 7,6

Yapım Yılı: 2002

Türü: Korku

Konusu: Ünlü yönetmen Danny Boyle’un filminde, gizemli ve iyileştirilmesi mümkün olmayan bir virüs yayılalı 28 gün olmuştur ve hayatta kalan bir grup insan da kurtuluş yolu aramaktadırlar. Filmin başrolünde ise Cillian Murphy var.

4- I AM LEGEND (Ben Efsaneyim)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-13

IMDB Puanı: 7,2

Yapım Yılı: 2007

Türü: Bilim Kurgu, Gerilim, Dram

Konusu: Will Smith’in başrol karakterini canlandırdığı film, dünya nüfusunun çoğunluğunu yok eden ve geri kalanlarında neredeyse hepsini birer canavar dönüştüren bir virüs ve tek başına hayatta kalıp bu virüs için bir panzehir üretmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor.

3- THIS IS THE END (Buraya Kadar)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-7

IMDB Puanı: 6,8

Yapım Yılı: 2013

Türü: Komedi, Fantastik

Konusu: Bir grup ünlü yine ünlü bir oyuncu olan James Franco’nun evinde parti vermektedirler ve tam bu sırada kıyamet günü gelir çatar. Dünyanın sonu ile ilgili izleyebileceğiniz en geyik ve en komik filmlerden birisi. Zaten Simon Pegg gibi tarz bir komedyen olan ve filminde başrol oyuncuları arasında yer alan Seth Rogen tarafından yazılmış olan bu filmde Jonah Hill, Emma Watson, Micheal Cera, Rihanna, Jay Baruchel, Channing Tatum gibi bir çok ünlü isim irili ufaklı roller ile yer alıyor.

2- EDGE OF TOMORROW (Yarının Sınırında)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-6

IMDB Puanı: 8,0

Yapım Yılı: 2014

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu: Başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt olan filmde geleceği bilen ve yaşanan günü silebilen uzaylı düşmanlara karşı aynı özelliklere sahip bir askerin dünyayı koruma çabası anlatılıyor.

1- CHILDREN OF MEN (Son Umut)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-5

IMDB Puanı: 7,9

Yapım Yılı: 2006

Türü: Dram, Bilim Kurgu, Gerilim

Konusu: Oscarlı Yönetmen Alfonso Cuaron’un filmi 2027 yılında artık insanların hamile kalamadıkları ve insan ırkının yok olmaya yüz tuttuğu tüm insanlığın umutlarını yitirip umarsızlaştığı bir gelecekte geçiyor. Başrollerde ise Clive Owen, Julien Moore, Chiwetel Ejiofor ve Michael Caine gibi çok önemli isimler var.

BONUSLAR

THE WORLD’S END (Dünyanın Sonu)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-10

IMDB Puanı: 7,0

Yapım Yılı: 2013

Türü: Komedi, Aksiyon, Bilim Kurgu

Konusu: 5 eski dost uzun yıllar sonra yeniden bir araya gelirler kimisi iyi bir hayat kurmuş kimisi yeride sayıyor kimisi halinden hiç memnun değildir. Gençken yapamadıkları bir fantezilerini tamamlamak için yola koyulurlar ve bu faztezileri bir anda insanoğlunu dünyanın sonundan kurtaracak bir olay halini alır. Filmde Simon Pegg’in yanında ekürisi Nick Frost ve Martin Freeman (Hobbit’de Bilbo Baggins), Rosamund Pike (Gone Girl) gibi önemli oyuncular yer alıyor.

CABIN IN THE WOODS (Dehşet Kapanı)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-3

IMDB Puanı: 7,1

Yapım Yılı: 2012

Türü: Korku, Gizem, Gerilim

Konusu: Chris Hemsworth’un da yer aldığı filmde 5 arkadaş orman içerisinde bir barakaya giderler ve birlikte buranın gizemini çözmeye çalışırlar.

SEEKING A FRIEND FOR THE END OF THE WORLD (İlk ve Son Aşkım)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-2

IMDB Puanı: 6,7

Yapım Yılı: 2012

Türü: Komedi, Romantik, Dram, Bilim Kurgu

Konusu: Bir göktaşı dünyaya yaklaşmaktadır. Bir adam karısının panik içersiinde kaçmasıyla yalnız kalmıştır ve lise aşkını bulmayı umarak yola koyulmaya karar verir. Yolculuğunda komşusunun da ona katılması ile olay farklı bir hal alır.

ZOMBIELAND

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-1

IMDB Puanı: 7,7

Yapım Yılı: 2012

Türü: Komedi, Aksiyon, Korku

Konusu: Yine bir zombi filmi fakat diğer eğlenceli zombi filmleri gibi çok başarılı bir film daha. Utangaç bir öğrencinin kesin kurallar koyarak hayatta kalmayı başardığı dünyada ailesini bulmak için çıktığı yolda kendine yeni arkadaşlıklar edinmesi ve başlarından geçen olayları anlatan filmde Jesse Eisenberg, Woody Harrelson ve Emma Stone gibi çok önemli oyuncular var.

WARM BODIES (Sıcak Kalpler)

dünyanın-sonu-temalı-filmler-siralio-0

IMDB Puanı: 7,0

Yapım Yılı: 2013

Türü: Komedi, Korku, Romantik

Konusu: Zombili aşk filmi nasıl olur demeyin adamlar yapmışlar hatta gayette başarılı ve eğlenceli yapmışlar. Bildik filmlerden sıkıldıysanız gerçekten tuhaf ve başarılı bir romantik zomb filmine hazır olun. Gerek zombilerden normal hayatlarımıza yapılan ciddi göndermeler ile gerekse eğlenceli yapısı ile türünün tek örneği bir film.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*