İŞTE GERÇEK GÖRÜNMEZ ADAM

İŞTE GERÇEK GÖRÜNMEZ ADAM

35 yaşındaki Liu Bolin gerçek hayattaki görünmez adam olarak anılıyor. Çünkü kendisini öyle bir boyuyor ki zaman zaman orada olduğunu bilseniz bile onu fark etmek bir hayli güç oluyor.

Çin’in Shandong kentinde yaşayan sanatçı bunu başarmak için zaman zaman 10 saat boyunca kendisini boyamak ya da boyatmak zorunda kalıyormuş. Ki fotoğraflara bakınca buna değdiğini anlayacaksınız çünkü çoğu zaman yanından geçen insanlar o kıpırdamadıkça onu fark etmiyorlar bile.

Kamufle olacağı ortama birebir benzeyebilmek için büyük bir sabır ile çalışan Liu Bolin’in bu çalışmaları yapma amacı ise bir olaya dikkat çekmekmiş. Liu, 2005 yılında kapatılan sanat stüdyosu için hükumeti eleştirmek ve bu olaya dikkat çekmek için bu işe kalkışmış. Sonuç olarak başarılı olduğunu da söylemek lazım çünkü çalışmaları gerçekten de dikkat çekiyor.

gerçek-görünmez-adam-siralio-2 gerçek-görünmez-adam-siralio-3 gerçek-görünmez-adam-siralio-9 gerçek-görünmez-adam-siralio-5 gerçek-görünmez-adam-siralio-6 gerçek-görünmez-adam-siralio-1 gerçek-görünmez-adam-siralio-20 gerçek-görünmez-adam-siralio-19 gerçek-görünmez-adam-siralio-18 gerçek-görünmez-adam-siralio-17 gerçek-görünmez-adam-siralio-16 gerçek-görünmez-adam-siralio-15 gerçek-görünmez-adam-siralio-14 gerçek-görünmez-adam-siralio-13 gerçek-görünmez-adam-siralio-12 gerçek-görünmez-adam-siralio-11 liu_bolin_hitc_no.65_telephone_booth_photograph_118x150cm_2008 gerçek-görünmez-adam-siralio-8 liu_bolin_hitc_no.91_great_wall_photograph_100x150cm_2010 gerçek-görünmez-adam-siralio-4

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*