GELECEKTEN GELEN 20 MOBİLYA

GELECEKTEN GELEN 20 MOBİLYA

Günümüz mobilyalarında tasarımlar, trendler ve zevkler devamlı olarak değişiyorlar fakat bazı tasarımlar var ki bakar bakmaz onların geleceği yansıttığını söyleyebilirsiniz. İşte gerek tasarımları, gerek şimdiki muadillerinden daha fazla fonksiyonel özellik vaad etmeleri ile fütüristik mobilya tasarımları. Geleceğe Hoş Geldiniz!

Z.Island

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-23

Dünyanın en başarılı mimarlarından Zaha Hadid’in elinden çıkan bu fütüristik prototip bir mutfak konsolu. Ses ile çalışan uyarı sistemi, aromatik koku giderici bataryalar, dokunmatik konsol, tezgah üzerinde elektrikli ocak, orijinal ve yönlendirici led aydınlatmalar, Apple bir bilgisayar ve televizyon izlemeniz için de flat bir televizyon barındıran bu sistemde sesli komutlarla ocakları açmak kapatmak mümkün.

Concoon Yatak

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-06

Koza gibi görünen bu yatakta evde değilde gelecekte hissetmeniz mümkün fakat sistemin içerisinde surround ses sistemi, tedavi edici bir aydınlatma sistemi ve su yatağı mevcut. Bu özellikleriyle yatak size gerçekten iyi bir uyku vaad ediyor.

Innermost Astroid Lamba

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-16

Türk tasarımcı Koray Özgen tarafından tasarlanan bu aydınlatmalar hem ev içi hem bahçe için uygun. 24 yüzlü bir cisim olarak dizayn edilen aydınlatmalar gelecekten gelmiş gibi bir görüntüye sahip ayrıca üstte ki Concoon yataklarla da birbirini tamamlayacak bir tasarım.

Kure Aile Yemek Masası

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-18

Yine bir Türk tasarımcı olan Faith Can Sarıöz tarafından tasarlanan bu yemek masası küre şeklindeki yenilikçi yapısının dışında kapanıp açılabilmesi ile de hem gelecek temasına tam olarak oturuyor hem de alan kullanımı olarak farklı bir deneyim sunuyor.

Hi-Can Aşırı Rahat Yatak

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-12

Bu şahane yatak küp şeklinde ve içerisinde yok yok. İçerisindeki HD projeksiyon cihazı, oyun konsolu, okuma ışıkları ve surround ses sistemi ile bir çok kişinin hayallerini süsleyeceği kesin. Şunu da ilave edelim ayrıca yatak içeriden kumanda edilerek bulunduğu yerde gezinebiliyorda. yani odanın diğer ucundaki bardağa ulaşmak için yataktan çıkmanıza gerek kalmıyor bile.

EBB Banyo Mobilyası

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-08

Tek parça içerisinde banyo küvetinden iki adet lavaboya tüm ihtiyaçları bir çizgide toplayan bu tasarım da gelecekten gelmiş bir algı uyandırıyor.

Nuab Kanepe

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-20

Paslanmaz çeklikten el yapımı olarak üretilen bu yatak Superman’in dünyaya gönderildiği kapsülün kesiti gibi duruyor.

Cloud / Bulut

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-05

Ödüllü tasarımcılar David Koo ve Zheng Yawei tarafından fiziksel algılarınızı zorlayan bu bulut manyetik güç sayesinde havada uçuyor. Evet yanlış duymadınız, havada her hangi bir ayak veya askı olamadan duruyor. Yorucu bir günün ardından Cloud’un üzerinde uzanmak bir anda masal dünyasına gitme hissi verecektir.

Ecotypic Yatak

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-09

%100 doğa dostu bu yatakta LED ışıklar bitkilerin büyümesine yardımcı oluyor ayrıca yatağa entegre size masal gibi müzikler ve sesler dinletecek bir ses sistemi bulunuyor. Ayrıca bu yatak kendi enerjisini kendisi üreten bir yapıya sahip.

Melting Point Televizyon Ünitesi

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-19

Yine ülkemizden bir tasarımcı Erhan Afşaroğlu tarafından tasarlanan bu televizyon ünitesi çizgileri ile fütüristik bir havaya sahip.

Toyo Isola S Mutfak Adası

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-21

Bu fütüristik mutfak masaları Ying Yang şeklinde bir görüntüye sahip ve hareket ettirilebilir olması sebebiyle fonksiyonel bir kullanım sunuyor. Üzerinde eviye ve elektrikli ocak bulunan mutfak adası geniş bir mutfağın ortasında dilediğiniz şekilde kullanılabilir.

Exspoze Masa

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-10

Canlı organizmaların şekillerinden esinlenilerek tasarlanan bu masa farklı ve fütüristik tasarımıyla listemizde yer buldu.

Arp Duş Sistemi

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-03

David Koo tarafından tasarlanan bu inanılmaz şık ve akıllıca tasarlanmış duş sistemi genelde melek figürlerinin elinde görmeye alışık olduğumuz arp çalgısına benziyor. Dokunmatik ekranında su sıcaklığından su basıncına kadar farklı ayarlamalar yapmanıza imkan sunun duş sistemi aynı zamanda enerji ekonomisi sağlayan fonksiyonlara da sahip.

Cruzador Şezlong

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-07

Bu şezlong yalnızca fütüristik görünüme sahip değil, aynı zamanda da yüksek kalite fiberglas, krom ve deriden yapılmış bir yapıya sahip.

Affinity Sandalye

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-02

Bu sandalyenin özelliği ise tasarımı sonucu her ortama uyum sağlaması ve görünmezmiş gibi bir hava yaratması.

I-Sopod

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-17

İnsan ister istemez bu ne diyerek bakıyor bir süre. Bu solaryum gibi görünse de, ya da bilim kurgu filmlerindeki arabalar gibi olsa da aslında bir küvet. Ama süper bir küvet, içerisinde mp3 player olan aydınlatmaları ile eşsiz bir ambiyans sunun ve içerisindeki suyu filtreleyebilen bu küvet tam bir huzur kovuğu gibi.

Volna Floor-Mounted Masa

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-22

Bu masa da gelecekten ışınlanmadı ama ciddi bir mühendislik harikası. Dalgalı yapısı ve devrilmesi gerekiyor gibi görüntüsü olsa da özel malzeme seçimleri ve iyi bir mühendislik sayesinde sabitlenmeden böyle durabiliyor.

Brandt Aion Mutfak

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-04

Bu tasarım harikasında ise üst kısımda fesleğen, nane ve benzer yeşilliklerinizi yetiştirirken aşağıdaki açılır paneldeki ocak, eviye ve tezgahta da yemekleriniz pişirebileceksiniz. Harika bir düşünce…

Fiesta Işıklı Bar

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-11

Fütüristik evimiz artık barı da olduğuna göre tamam sayılır. Bağımsız şekilde veya dilediğiniz gibi yerleştirilerek farklı şekillerde kullanılabilen aydınlatmalı bar tezgahları konseptimizi tamamlıyor.

Hold the Line

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-13

Son parçamız ise bu koltuk. Heykel falan sanılsa ve ilk bakışta ne işe yaradığını anlamak pek mümkün olmasa da aşırı fonksiyonlu bir koltuk ile karşı karşıyasınız. Bu ileri zeka ürünü tasarım Avusturyalı deha Christian Precht imzası taşıyor.

futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-15 futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-14 futuristik-mobilya-tasarimlari-siralio-01

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*