FRANSIZ SOKAK SANATÇISI DRAN

FRANSIZ SOKAK SANATÇISI DRAN

Dran Fransız bir sokak sanatçısı. Modern nesle göndermelerle dolu çalışmalar yapıyor. Ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy’yi aratmayacak kalitede çalışmalar yapsa da çalışmaları ton ve sosyal mesajları ile Banksy’yi çağrıştırdığı için ona “Fransız Banksy” diyenler de var.  Dran kara mizahını ilgi çekici bir sanat, yaratıcılık, özgürlük ve ifadesel yetenekleri ile birleştirerek çarpıcı işlere imza atıyor.

Bir çok zaman çocuk figürlerini, bazen de çocuk figürlerinin elinde pastel boyalar ile bizlere mesaj verirken buluyoruz. Sanatçı bu şekilde çocukların özgür ve sınırsız dünyasını sembolize ederken bir yandan da bu yaratıcılığın bastırılması ve hapsedilmesini sorguluyor. Dran yalnızca bu konulara değinmiyor, aynı zamanda bir çok güncel sosyal konuyu da resimlerinde sorguluyor. Zaman zaman günümüz evlilikleri, çağdaş insanların birbirine mesafesi, tüketici toplum ve sorumsuzca yapılan harcamalar gibi bir çok konuya değiniyor. Her eseri insanı kalbinden yakalıyor ve ağır bir mesajı bu şekilde kalplerinize işliyor. Dran kesinlikle takip edilmesi gereken bir sokak sanatçısı.

french-artist-dran-siralio-1 french-artist-dran-siralio-12 french-artist-dran-siralio-11 french-artist-dran-siralio-10 french-artist-dran-siralio-9 french-artist-dran-siralio-2 french-artist-dran-siralio-4 french-artist-dran-siralio-5 french-artist-dran-siralio-6 french-artist-dran-siralio-7

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*