BARIŞ YEŞİLBAŞ DÖVMELERİ VE ONUN HİKAYESİ

BARIŞ YEŞİLBAŞ DÖVMELERİ VE ONUN HİKAYESİ

Barış Yeşilbaş tartışmasız dövme konusunda çok başarılı aynı zamanda da dövme yapmaya nasıl başladığı ile ilgili güzel bir hikayesi var.

Barış Yeşilbaş ülkemizin iyi liselerinden birinden mezun oluyor ve ardından da iyi bir iş sahibi olabilmek için doğruca üniversite yolunu tutuyor. Hayali babası gibi mimar olmak ama annesi ekonomi ile haşır neşir olmasını istiyor. Ve annenin dediği oluyor. Daha sonra son yılında okulu bırakıyor ve İstanbula gidip çalışmaya başlıyor. Bir süre sonra anlayamadığı biçimde işten çıkarılan Barış Yeşilbaş bir gün dövmecisinden “İş bulana kadar gel burada çalış” diye bir teklif alıyor.

Evet dedikten sonra ise onun için bambaşka bir yolculuk başlıyor. Yıllardır kariyer ve eğitim için yapılan onca emek ve birikim bir kenara itilerek yepyeni bir sayfa açılıyor. Barış Yeşilbaş dövmeci çırağı olarak varını yoğunu kendini geliştirmeye adıyor ve ilk dövmesini yaptıktan sonra ise bunun hayatı boyunca yapmak istediği şey olduğunu anlıyor. O artık insanların ömür boyu taşıyacakları resimler üreten bir sanatçı. Her gün bir çok insanı dinleyerek onların hikayelerine ortak oluyor, onlardan dersler çıkarıyor ve onlar üzerine kendi ürettiği eserleri bırakıyor. O artık başka yerde veya başka bir meslekte bulamayacağı bir şansa sahip.

Ne kadar birikim inşa ederseniz edin, temelde sorun varsa bir gün o bina yıkılıyor. Bina yıkılmadan önce küçük bir kulübe bile olsa mutlu olabileceğiniz bir ev inşa etmenizde fayda var. Peki sen işinden ve hayatından memnun musun?

  #equilattera #tattrx #fkirons   Baris Yesilbas (@barisyesilbas) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Iyileştikten sonra çekilmiş 😁 / healed shot (📷burakbaykann)

Baris Yesilbas (@barisyesilbas) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

  #thebesttattooartists #the_inkmasters #tattrx #tattoooftheday #equilattera #watercolortattoo #fkirons   Baris Yesilbas (@barisyesilbas) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Kaynak Bored Panda
Fotoğraflar ve Daha Fazlası Barış Yeşilbaş Instagram

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*