SEVDİĞİNİZ İÇİN HARİTA KONSEPTLİ 5 FARKLI HEDİYE PROJESİ

SEVDİĞİNİZ İÇİN HARİTA KONSEPTLİ 5 FARKLI HEDİYE PROJESİ

Sevgilinize el emeği göz nuru bir ve size özel bir hediye vermek istemez misiniz? İşte size özel konumlar ile haritaların kullanıldığı 5 farklı hediye fikri. Hangisi sizin için daha yapılabilirse özel bir günde rahatlıkla bunlardan birini yapabilir ve sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

Harita Çıkısı Almak İçin Genel

Tüm kısımlarda Harita Çıktısı alabilmek için Google Maps’den o yeri bulup klavyenizin “PRT SC” yani Print Screen tuşuna basarak ekran görüntüsünü kaydedin daha sonra Paint veya hangi resim düzenleme programını kullanıyorsanız “CTRL+V” tuşlarına basarak programda açın kaydedin ve çıktısını alın. Bu kadar basit.

 

1- Çerçeve İçinde Harita ve Fotoğraf

Sevgiliniz ile özel bir anınızın olduğu mesela tanıştığınız yerin veya ilk buluşmanızı gerçekleştirdiğiniz yerin harita görüntüsünü çıktı alıp, üzerine de o özel gün çekildiğiniz bir fotoğrafınızı resimdeki gibi çerçevede kullanarak size özel bir hediye hazırlayabilirsiniz.

sevgiliye-haritali-hediye-siralio-14

 

 

2- Çerçeve İçinde Kalpler

Bunun için yine haritadan size özel 3 yer seçin (mesela beraber gittiğiniz tatil yeri, çıkma teklif edilen yer, ilk buluşma, evlenme teklif edilen yer, ilk öpüşme vs. yerleri), daha sonra bu yerlerin çıktılarını alın ve kalp şeklinde kesin. Son olarak çerçeveye aşağıdaki örneklerde gösterildiği gibi yerleştirin.

sevgiliye-haritali-hediye-siralio-04sevgiliye-haritali-hediye-siralio-03

 

 

3- Romantik Dünya Haritası

Bunun için bulabildiğiniz herhangi bir kanvas dünya haritasını almanız ve pastahanelerden de bulabileceğiniz veya kendinizin kolayca yapabileceği kürdan bayraklardan edinmeniz yeterli. Daha sonra dünyada birlikte gezdiyseniz, buralara bayrakları dikmeniz gezmediyseniz ve şuralara kesin gitmeliyiz dediğiniz yerler varsa oralara bayrakları dikmeniz yeterli olacaktır.

sevgiliye-haritali-hediye-siralio-01 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-15

 

 

 

4- Harita Kolye

Bu konuda anlatılan belki de en etkili hediye diyebiliriz. Sizin için en özel anın yaşandığı yeri biraz küçük olarak kolyeye sığacak şekilde kesiyorsunuz ve aşağıda gösterildiği gibi adım adım giderek hediyenizi hazırlıyorsunuz. Eğer bu tip bir kolye bulabilirseniz en etkili ve en güzel hediye bu olacaktır.

sevgiliye-haritali-hediye-siralio-05 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-06 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-07 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-08 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-09sevgiliye-haritali-hediye-siralio-10 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-11 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-12 sevgiliye-haritali-hediye-siralio-13

 

 

5- Çerçevede Özel Yerler

Yine ikinci projede anlattığımız gibi önemli 3 lokasyon seçilir. Aşağıdaki gibi harita kesimleri ile yerleştirilip hediye hazır edilebilir. Küçük kalpler ile de tam noktalar işaretlenerek olaya daha romantik bir hava katılabilir.

Alternatif olarak, sevdiğinizin ismindeki harfler kadar lokasyon seçilip bu lokasyonlar harf şeklinde kesilerek de güzel bir çalışma yapılabilir.

sevgiliye-haritali-hediye-siralio-02

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*