KARBONATIN ŞAŞIRTICI 10 FAYDASI

KARBONATIN ŞAŞIRTICI 10 FAYDASI

Güzelliğiniz için pahalı ürünlere para saçmanıza ve zararlı bir çok kimyasala maruz kalmanıza gerek yok. Evinizde zaten bir çok görevi yerine getirebilen bir malzeme var, KARBONAT! Kadın sağlığı ve güelliği uzmanı Molly Nover-Baker karbonat ile ilgili tiyo ve önerilerini bir araya getirdi. Başınızdan tırnağınıza kadar karbonatı nerede nasıl kullanacağınız üzerine bu makalemizi okuyun.

1- Kuru Şampuan :
Kuru şampuanlara bir dünya para harcayana kadar saç diplerinize biraz karbonat serpin ve saçınızı ovuşturun. Sonuç aynı fakat maliyet çok çok daha düşük olacaktır.
psikolojik-avantaj-siralio-1

2- Hacim Veren Şampuan :
Günlük kullandığınız şampuan miktarına çeyreği kadar da karbonat ekleyerek saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Karbonat saçınızı temizlemeye yardımcı olurken, saçlarınız dah hafif ve dolgun olur.
psikolojik-avantaj-siralio-2

3- Sivilce Tedavisi :
Sivilceler ve akneler ile savaşırken yine ağır kimyasallara bulaşmanıza gerek yok. Bunun yerine bal ve karbonatı karıştırıp kullanmayı deneyin. 15 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra durulayın.
psikolojik-avantaj-siralio-3

4- Diş Beyazlatma :
Karbonatı, çilek ve limon suyu ile karıştırırsanız doğal bir diş beyazlatıcı elde edersiniz. Bu karışımı hazırlayın ve diş macunu gibi bu karışımı kullanın farkı kısa zamanda göreceksiniz.
psikolojik-avantaj-siralio-4

5- Temizlik Maddesi :
Saç fırçalarınız zamanla yağlanır ve bu sebeple kir tutmaya başlar. Bir kap içerisindeki ılık suya 3 yemek kaşığı kabartma tozu koyup karıştırır ve fırçayı bunun içine daldırırsanız güzel bir temizlik sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dezenfekte etmek de isterseniz karışımın içerisine ekstradan 1-2 damla çamaşır suyu damlatın.
psikolojik-avantaj-siralio-5

6- Yüz Temizleme :
Kullandığınız yüz temizleyiciye bir yemek kaşığı karbonat karıştırın.Yüzünüze dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın, bu cildinizin pul pul olmasını engeller, ölü derileri döker, cildinizi ferah ve yumuşak hissettirir.
psikolojik-avantaj-siralio-6

7- Tırnak Temizleyici :
Ojeyi uzun süre tırnakta bırakmak veya sigara tırnakların sararık görünmesine neden olabilir. Bu lekelerden karbonat ve oksijenli su karışımı ile kurtulabilirsiniz.
psikolojik-avantaj-siralio-10

8- Kloru Saçlardan Çıkarmak :
Eğer havuzda çok fazla yüzen biriyseniz zamanlar saçlarınızda klor birikir veya saçlarınız solgunlaşır. Bundan kurtulmak için bulaşık deterjanı ve karbonatı karıştırıp şampuan gibi kullanın. Bu uygulamayı iyi bir saç kremi ile de destekleyin çünkü bu karışım saçınızı ultra temizler ve kurutabilir.
psikolojik-avantaj-siralio-7

9- Pedikür :
Spa’larda uygulanan pedikür uygulamasını evde kendiniz yapın. Ayak için dinlendirici sıvı dolu (su da olur) bir leğene 2-3 yemek kaşığı karbonat koyun. İlaveten sevdiğiniz bir vücut yağını da ilave edin ve 20 dakika uygulayın. Sonra da suyla kıvamlandırılmış bir miktar karbonat ile ayaklarınıza fırça yapın, bu yıpranmış kısımların dökülmesini sağlayacaktır.
psikolojik-avantaj-siralio-8

10- Cildi Parlaklaştırma :
Cildinizi parlaklaştırmak mı istiyorsunuz? O zaman karbonat, limon suyu ve bir kaç damla zeytin yağını karıştırın. Cilt temizliğinden sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra durulayın.
psikolojik-avantaj-siralio-9

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*