İNTERNET KULLANIRKEN İŞİNİZE YARAYACAK 11 BİLGİ

İNTERNET KULLANIRKEN İŞİNİZE YARAYACAK 11 BİLGİ

İnternet kullanırken zaman zaman çok işinize yarayacak ve çoğu kişinin bilmediği bazı bilgiler:

1- Google görsel aramalarında oyun oynamak için “atari breakout” yazıp Google görsel aramalarda arattırın. Böylece görseller ile arcenoid oynayabilirsiniz, iş yerlerinde sıkıntı gidermek için bire bir.

2- Chrome arama motoru kullanıyorsanız bir bir resmin benzerlerini veya farklı boyutlarını görsel arama yaptırmak için resmin üzerine sağ tıklayıp “Bu resmi Google arama motorunda ara” ya tıklıyoruz.

3- Bir diğer görsel arama şeklide bilgisayarınızdan veya başka bir sayfadan resmi tutup arama motorunun arama sekmesine bırakmak. Bunu yapmak için hali hazırda görsel arama sayfasında olmanız gerekir.

4- Tarayıcınızın barına bir adres yazarken yalnızca siteyi yazın ve “.com” kısmını tamamlamak için “CTRL + ENTER” yapın.

5- Mevcut sayfayı kapatmadan bakmak istediğiniz bir konuyu yeni sekmede açmak istiyorsanız, ya mouse’unuzun orta rol kısmına tıklayın ya da CTRL’ye basılı tutarak linke tıklayın.

6- Tarayıcınızı aynı zamanda not almak için kullanmak isterseniz, tarayıcı barına şu kodu kopyalayıp yapıştırın : 
data:text/html,%20<html%20contenteditable><Title>Notepad</Title>  

7- Aynı işlemi gece modunda yani siyah ekrana beyaz yazı olarak kullanmak isterseniz, bu kodu kullanın :
data:text/html;charset=utf-8,%20<title>Notepad%20(Nightmode)</title><body%20contenteditable%20style=”font-family:%20DejaVu;font-weight:bold;background:#1E1E1E;color:#FFFFFF;font-size:1rem;line-height:1.4;max-width:80rem;margin:0%20auto;padding:2rem;”%20spellcheck=”false”>

8- Gizli sekme açmak için, yani aramalar veriler geçmişinizde saklanmaması ve kapattığınızda o sayfaları hiç gezmemiş gibi olmak için “Ctrl + Shift + N”, Mac için “Command + Shift + N”, Firefox için ise “Ctrl/Command + Shift + P”

9- Retro bir Google sayfası açıp eskilere dönmek için Google arama barına “google in 1998” yazın ve aratın.

10- Sayfanıza takla attırmak için Google arama barına “do a barrel roll” yazın ve entera basın.

11- “CTRL + SHIFT + T” yanlışlıkla kapattığınız sekmeyi geri açmanızı sağlar yanlışlıkla kapatmasanız bile son kapatılan sekmeyi açmak için de bu işlemi kullanabilirsiniz. Aynı işlemi kapattığınız browser’ın olduğu yere sağ tıklayıp “Kapatılan sekmeyi yeniden aç” kısmına tıklayarak da yapabilirsiniz. Mac bilgisayarlar için “Cmnd + Shift + T” tuşları.

 

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*