GM DİYETİ İLE 1 HAFTADA 8 KİLO VERİN

GM DİYETİ İLE 1 HAFTADA 8 KİLO VERİN

General Motors Diyeti yani kısaca GM Diyeti şu anda Avrupa ve Amerika’da en yaygın ve en hızlı sonuç alınan diyet programlarından bir tanesi. Br hafta içerisinde 4 ila 8 kg arasında bir yükten hem de aç kalmadan kurtulmanızı sağlayan bu diyet sayesinde hem içten hem de dış görünüm olarak arınacaksınız. Çünkü kilo verirken bir yandan da vücudunuzdaki toksinlerden kurtulacaksınız. Ve en güzel yanı ise daha öncede söylediğimiz gibi bunu hiç aç kalmadan yapacaksınız.

7 Günlük GM Diyet Planı

1.Gün – Sadece Meyve

gm-siralio-7

İlk gün yalnızca meyve yiyorsunuz. Fakat muz gibi ağır meyvelerden uzak durun. Günü üç ana yemek ve iki ara öğün olarak 5’e bölün. Ayrıca acıktıkça tekrar tekrar meyve yiyebilirsiniz. Fakat karpuz veya elma gibi hafif meyveleri tercih ederseniz daha iyi sonuç alırsınız. Bol karpuz ile karnınızı biraz olsun şişirerek güne başlayabilir ve portakal, kivi gibi meyveler ile enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca her öğünde ikişer bardak su içmeniz gerekiyor. Su ihtiyacınızı düzgün biçimde gidermek çok önemli. İlk gün en zor gündür ve GM diyeti giderek daha kolay hale gelir. İlk günü kendinizi sevdiğiniz meyveler ile şımartarak atlatmanız mümkün. Çünkü muz hariç hepsi sınırsız…

2. Gün – Sadece Sebze

 Vegetable harvest isolated

2. Gün aynı ilk gün olduğu gibi fakat sadece sebzeler ile geçirmeniz gereken bir gün. Bu gün patates gibi doyurucu sebzeler ile midenizi dolu tutabilirsiniz. Fakat sebze gününde yiyeceğiniz sebzelerde zeytin yağı dışında yağ kullanmamanız gerekiyor. Hatta taze yemeyeceğiniz sebzelerin tamamını haşlanmış sebze olarak tüketmeniz daha iyi olacaktır. Örneğin güne haşlama patates ile dolu bir mide ile başlayıp, ara öğünlerde domates salatalık gibi şeyler yiyerek, dilediğinizde karışık bir salata ya da sevdiğiniz yağsız bir sebze çorbası içerek ve ana öğünlerde ise yine çorba ya da haşlanmış brokoli, kuşkonmaz, havuç  veya ne seviyorsanız onları yiyerek günü geçirebilirsiniz. Yine her öğünde en az ikişer bardak su içmeniz çok önemli.

3.Gün – Sebze ve Meyve Karışık

gm-siralio-6

Üçüncü günde yine ilk iki günkü gibi sebzeler yağsız ya da yalnızca zeytin yağı ile olmak kaydıyla dilediğinizce sebze ve meyve yiyebilirsiniz. Fakat bu sefer menüde patates kullanmayacaksınız ve mu yine yasak. Bunlar dışında bolca meyve ve sebze ile günü dilediğinizce doldurabilirsiniz. Ara öğünlerde meyve, yemeklerde sebze çorbası veya haşlamalar ile dilediğiniz şekilde günü değerlendirebilirsiniz. Yine gün boyu bolca su tüketmeyi unutmayın.

4.Gün – Muz, Süt ve Sebze Çorbası

gm-siralio-1

Bu günde bol bol muz, süt ve sebze çorbası tüketiyorsunuz. Güne bir muz ve bir bardak süt ile başlayabilirsiniz. Yağsız süt kullanırsanız diyetin etkisi artacaktır. Ara öğünlerde blenderdan 2 muz, süt ve biraz buz geçirerek güzel bir içecek yapabilirsiniz. Çok acıkırsanız yarım veya 1 adet muz yiyin fakat gün boyunca 7-8 muzu geçmemeye çalışın. ayrıca dilediğinizce ana veya yan öğünlerde koca bir tabak dolusu domates, lahana veya hangi sebzenin çorbasını seviyorsanız ondan için. Ve bolca su içmeyi unutmayın…

5.Gün – Et ve Domates

gm-siralio-4

Et sevenlerin sonunda ete kavuşacakları gün fakat bu günün zorluğu ise ara öğün olmaması. Her öğünde tüketeceğiniz et miktarı 500 gramdan fazla olmamalı. Et kızartma değil ızgara olarak yapılmalı. Izgara olmak şartıyla dilediğinizce tavuk ya da kırmızı et yiyebilirsiniz. Ayrıca içtiğiniz su miktarını güne yayarak arttırmanız gerekir. Bunun yanında etler ile birlikte bolca domates tüketin. İsterseniz domatesleri, domates çorbası olarak da tüketebilirsiniz. Bol bol domates tüketin…

6.Gün – Et ve Sebze

gm-siralio-2

Aynen 5.gün gibi bir gün fakat domatesin yerine bir anlamda çeşitlilik geliyor ve patates hariç dilediğiniz sebzeleri yiyebiliyorsunuz. Sebzeler yine yağsız haşlama olarak tüketilecek, yine ara öğün olmayacak ve bolca su tüketilmesi gerekiyor.

 

7.Gün – Kahverengi Pirinç, Meyve ve Sebzeler

gm-siralio-5

Günün iki öğününde kahverengi, bulamıyorsanız beyaz pirinç tüketin. Öğlen ve akşam öğünlerinde yemeniz işleri daha kolaylaştıracaktır. Yine dilediğinizce pirincin yanına haşlanmış sebze ilave edebilir, gün boyunca acıktıkça meyve tüketebilirsiniz.

GM Diyetini Takip Etmeniz İçin A4 Akğıt Boyunda Bir Poster

gm-diyeti-poster-siralio

 

Dikkat Etmeniz Gerekenler

– Her diyete başlamadan önce yapılması gerektiği gibi bir profesyonele (diyetisyen veya aile doktorunuza) danışmanızda fayda var.

– Bolca su tüketmeniz çok önemli.

– Kavun ve karpuz meyve tüketmeniz gereken yerlerde ilk tercihleriniz olmalı.

– Meyveleri ve sebzeleri kolayınıza geliyorsa sularını sıkarak, meyve ve sebze suyu olarak tüketebilirsiniz.

– Hiç bir yemeğinize veya meyvelere, şeker ve yağ ilave etmeyin.

– Patates ve muz belirtilmedikçe tüketilmemeli.

– 30 günden önce aynı diyeti tekrarlamayın.

– Poster çıktınızı almayı ve motivasyonunuzu yüksek tutmayı unutmayın.

Yorumlar

2 comments

  1. Eksiksiz olarak yaptım, toplam 1 (bir) kilo verdim. 85 kg den 84 kg a düştüm.. Sitede çok çok abartılmış.

  2. Sen öküz gibi yersen sebzeyi meyveyi öyle olursun

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*