9 ADIMDA RENGARENK CAM VAZO YAPMA

9 ADIMDA RENGARENK CAM VAZO YAPMA

Bahar ardından yaz geldi her tarafta rengarenk çiçekler var. Çiçeklerinizi aynı şekilde rengarenk vazolar yaparak sergileyebilir çok şık görüntüler elde edebilirsiniz. Hem de yalnızca 9 adımda.

Gereken Malzemeler;

– Şırınga
– Boyama fırçası
– Şeffaf cam şişeler
– Boyayı karıştırmak için bir kap
– İstediğiniz renklerde akrilik boya veya su geçirmez duvar boyası
– Bir leğen veya karton
– Plastik çiçek tüpleri (eğer akrilik boya kullanırsanız)

Nasıl Yapılır?

1- Tüm malzemelerinizi bir araya getirin ve çalışma için hazırlanın.

2- Renklerinizi karıştırın ve tonlarınızı oluşturun. Bunun için ufak kabınızı ve boyama fırçanızı kullanın. Boyayı inceltmek için çok az bir miktar su kullanabilirsiniz. Tabi boyayı nasıl kullanacağınız akrilik veya duvar boyası kullanmanıza göre değişiklik gösterecektir.
renkli-vazo-yapmak-siralio-2

3- İstediğiniz tonu yakaladıktan sonra boyayı şırıngaya çekin. Büyük şişeleri boyamak için yaklaşık 80-100 ml boyayı şırıngaya çekmeniz yeterli olacaktır.
renkli-vazo-yapmak-siralio-3

4- Boyayı şişenin içerisine dökmeye başlayın. Dökerken biraz yayarak yaparsanız daha sonra boyayı dağıtmanız daha kolay olacaktır.
renkli-vazo-yapmak-siralio-4

5- Artık boya her yeri kaplayana kadar şişeyi farklı yönlere doğru çevirin. Her köşenin ve her yüzeyin kaplandığından emin olun.
renkli-vazo-yapmak-siralio-5

6- Şişenin tüm yüzeyleri boya ile kaplandıktan sonra şişeleri ters çevirerek bir leğenin veya etrafa bulaşmayacağına emin olabildiğiniz şekilde bir karton sererek onun üzerine koyun. Bu şekilde fazla gelebilecek boyalar şişe ağzına akar. Bu şekilde bir kaç saat bekletin.
renkli-vazo-yapmak-siralio-6

7- Daha sonra fazla gelen boyaları şişe ağzından temizleyin ve tamamen kurumaları için şişeleri düz çevirin ve beklemeye alın. Bu işlem bir kaç gün sürmektedir.
renkli-vazo-yapmak-siralio-7

8- Bu aşamada eğer akrilik boya kullandıysanız, su ile temas ettiğinde boya tekrar çözülebilir. Bu sebeple çiçekçilerde bulunabilen plastik çiçek tüplerden edinip, şişelerin tepesine tutturmalı ve daha sonra çiçekleri üzerine koymalısınız.
renkli-vazo-yapmak-siralio-8

9- İşlem tamamlandı artık çiçeklerinizi kesip budayarak istediğiniz şekillerde sunum hazırlayabilirsiniz. Burada papatyalar, frezyalar ve paniculata kullanıldı. Çok estetik, ferahlatıcı ve dekoratifler. Hem eviniz için hem de hediye olarak hazırlamanız için mükemmeller.
renkli-vazo-yapmak-siralio-1

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*