9 ADIMDA KANVAS TABLOYA KENDİ SANAT ESERİNİZİ YAPIN

9 ADIMDA KANVAS TABLOYA KENDİ SANAT ESERİNİZİ YAPIN

Artık evinizin duvarında kendi sanat eseriniz olacak, hem renkli hem de çok estetik. Sadece 9 adımda kendinize özgü olacak bu tabloyu hazırlayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler:

  • Çöp torbası
  • Pastel boya seti
  • Kanvas tablo
  • Yapıştırıcı
  • Saç kurutma makinesi

01-kanvas-tablo-yap-siralio
1- Çöp poşetini düz bir zemine yayın. Az alan kaplıyorsa poşeti kesip açarak yayın. Kanvas tabloyu da poşetin üzerine koyun.

02-kanvas-tablo-yap-siralio
2- Pastel boyaları da istediğiniz bir sıra ile kanvas tablonun üzerine yerleştirin. renk geçişleri olacak şekilde koyarsanız daha hoş bir görüntü olur fakat tasarım tamamen sizin zevkinize kalmış.

03-kanvas-tablo-yap-siralio
3- Boyaları teker teker alıp tablonun üzerine yapıştırın.

04-kanvas-tablo-yap-siralio
4- Boyalar tabloya yapıştıktan sonra iyice kuruyup yapışmalarını bekleyin. Daha sonra boyaların akmasını istediğiniz yöne göre tabloyu baş aşağı olarak bir duvara yaslayın fakat poşeti tablonun altına almayı unutmayın.

05-kanvas-tablo-yap-siralio
5- Saç kurutma makinenizi en kısık seviyesine alın. Daha sonra kurutma makinesini yaklaşık 5 santim uzaktan boyalara doğru tutun. Bu esnada saç kurutma makinesini boyalar üzerinde sağdan sola ve soldan sağa doğru gezdirin.

06-kanvas-tablo-yap-siralio
6- Boyalar akarken tepeden başlayın ve yavaşça boyayı aşağı doğru akıtın. Kurutucuyu boyalar istediğiniz şekilde akana kadar aşağı doğru kaydırın.

07-kanvas-tablo-yap-siralio
7- Aşağı kısım istediğiniz görüntüye kavuştuktan sonra tabloyu yine baş aşağı yani 180 derece çevirip diğer tarafta erimeyen boyaları eritmeye başlayabilirsiniz.

08-kanvas-tablo-yap-siralio
8- Diğer taraftaki pastel boyaları akıtmak için ne yaptıysak aynısını bu yöne yapıyoruz. Hala boya kaldıysa tablonuzu istediğiniz gibi döndürerek boyaların istediğiniz şekilde akmasını sağlayın.

09-kanvas-tablo-yap-siralio
9- Artık boyamız neredeyse tüm tabloya yayıldı ve eseriniz hazır, isterseniz imzanızı da atıp duvarınıza asabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*