5 DAKİKADA EVDE KURU ŞAMPUAN YAPMA

5 DAKİKADA EVDE KURU ŞAMPUAN YAPMA

Saçlarımızı ne kadar sıklıkla yıkarsak o kadar çok kuruyor. Kuru saçta en bakımsız görünen saç şekli ne yazık ki. Saçlarınızın nemini sabit tutmak istiyorsanız sizin için süper bir tarifimiz var. Kuru Şampuan Saçınızı temiz tutacağı gibi ayni zamanda yağlanmış görüntüsünü de ortadan kaldıracaktır. Bazen duş almaya vaktimiz olmaz işte o zamanlarda en iyi kurtarıcınız kuru şampuan olacak. Saçınızın yağlı görüntüsünü tamamen yok edecek. Aynı zamanda kendiniz doğal bir şekilde yapabileceksiniz. İşte yapılışı…

Malzemeler

Mısır Nişastası
Kakao tozu
6 Damla Lavanta Özü yağı,
100 gramlık cam bir kavanoz

Siyah saçlıysanız veya koyu kahverengi saçlarınız; Karışımın içindeki mısır nişastası 30 gram, kakao tozu 70 gram olmalıdır.

Kahverengi veya kumral saçlıysanız; Karışımın içindeki mısır nişastası 50 gram, kakao tozu 50 gram olmalıdır.

Sarı ve açık kahverengi saçlarınız varsa; Karışımın içindeki mısır nişastası 70 gram, kakao tozu 30 gram olmalıdır.

Yapılışı

Mısır Nişastası ve kakao tozunu birbirine karıştırdıktan sonra içine lavanta özünü damlatın. Cam kavanozun içine koyup, kapağını kapattıktan sonra şişeyi içindekiler karışana kadar sallayın.

Kullanımı

Tozu allık fırçası ile yağlanmış saçların olduğu bölgeye uygulatın. Saç derisine yakın bölgeler genelde daha çok yağlanır. Yağlı bölgelere sürdüğünüzden emin olduktan sonra, 5 dakika kadar tozun yağı çekmesi için bekleyin. 5 dakikanın sonunda saçlarınızı silkeleyerek tozlardan kurtulabilir. Yeni yıkanmış gibi görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*