300 SPARTALI ANTRENMAN PROGRAMI – BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

300 SPARTALI ANTRENMAN PROGRAMI – BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

300 Spartalı Antrenmanı gerçekten inanılmaz zorlayıcı ama bir o kadar da etkili bir idman. Bir çok yerde bir çok kez tartışıldı fakat etkisini filmdeki oyuncular üzerinde net biçimde görebiliyorsunuz. Tabi ki yalnızca antrenman hiç bir zaman yeterli değil antrenman ile beraber iyi bir diyet de yapmanız gerekiyor. Meşhur bir söz vardır vücudunuz ne yiyorsanız ondan ibarettir. Yani devamlı pizza, hamburger yiyerek fit bir vücuda sahip olamnız mümkün değil. Tüm bu aktörler, aktrisler ve sporcular öyle anadan doğma ya da azıcık emek ile o vücutlara sahip olmuyorlar. Bu konu disiplin ve sıkı çalışma istiyor.

Mesela aşağıda 300 filminde “The Captain” karakterini canlandıran Vince Regan’ın görüntüleri var. Direkt olarak çalıştığı salonda gelişimini takip etmek için çekilen fotoğraflar.
vincent-regan-300-önce-sonra-siralio

Gelelim antrenman programına; burada yayınlayacağımız program tamamen spordan uzak kişiler veya gayet ham kişiler için ama yine de feci şekilde zorlayacaktır ki spor yapan kişileri bile nefes nefese bırakan bir antrenman. Programdaki hareketlerin resimleri var fakat siz yine de isimlerini Youtube gibi video sitelerinde aratıp bulabilesiniz diye İngilizce olarak yazdık. Bu idmanı farklı kılan yanı ise normalde spor yaparken iki set arasında dinlenirsiniz fakat bunda dinlenmeden devam ediyorsunuz. Gerçekten zorlayıcı ama gerçekten de etkili bir antrenman sistemi. Başlangıç seviyesi için program aşağıdaki gibi. İsterseniz A4 kağıt boyuna uygun bu programı çıktı alıp duvarınıza asabilir ve böylece hareketleri daha kolay takip edersiniz.

300-antrenman-programı-siralio

Evde kapı arası bar gibi bir aletiniz yoksa aşağıdaki gibi bir masa veya benzer bir şey yardımıyla aynı egzersizi yapabilirsiniz.

bar-yoksa-siralio

Dikkat Edilmesi Gerekenler :

 • Setler arasında dinlenmek yok!
 • Etkisini görmek istiyorsanız en az 8 hafta boyunca her gün devam etmeniz gerekir. Çok zorlandığınız zamanlarda 4 günde bir dinlenme günü yapabilirsiniz. Ama acı yoksa gelişme de yok!
 • Başlangıçta çok zorlanıyorsanız, setlerde hareketleri biraz azaltarak başlangıç için yapabildiğiniz kadarı ile başlayın.
 • Yaptığınız her hareketi her gün birer veya ikişer adet arttırmaya çalışın.
 • Çalışmalar ile birlikte protein ağırlıklı diyet yaparsanız daha iyi sonuç alacağınız kesin.
 • 300 antrenmanının yaratıcılarına göre idmanın toplam zamanına göre not alıyorsunuz 😉
 • Başlamadan önce açma germe ve 10-15 dakika kardio egzersiz yaparsanız sonuçlar çok daha iyi olur.
 • Son olarak işin anahtarı Disiplin!

 

Bir üst, yani Orta Seviye 300 Antrenman Programına Buradan Ulaşabilirsiniz.

300-antrenman-programı-orta-seviye-siralio

ORİJİNAL 300 İDMAN PROGRAMI VE BAŞ ROL OYUNCUSU GERARD BUTLER’IN BERABERİNDE UYGULADIĞI DİYETİN ÖRNEĞİ YAKINDA YAYINLANACAK…

Yorumlar

3 comments

 1. uzun zamandır programın türkçesini arıyordum. Yabancı sitelerden bulmuştum fakat ingilizcemin yetersizliğinden sağlıklı ceviri yapamamıştım. Doğru antrenmanı yazmışsınız. Beslenme programından da bahsediliyor keşke o konuda da daha geniş acıklanma yapılsaydı. yinede emeğiniz için teşekkürler 2. programıda bekliyorum.

  • Beslenme programı hakkında da yakın zamanda bir yazı yayınlanacak. Ayrıca 300 Antrenman Programının, ileri seviye ve orijinal film ekibinin çalıştırıldığı daha ağır bir seviye olan antrenman programları ile ilgili de yazılarımız yakın zamanda yayınlanacaktır.

 2. Low carb tarzi bi dyet yapark protein agrlikli yag yakimi yakark bu sistmde calisablrsb

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*