300 SPARTALI ANTRENMAN PROGRAMI – ORTA SEVİYE

300 SPARTALI ANTRENMAN PROGRAMI – ORTA SEVİYE

Programın adının orta seviye olduğuna bakmayın neredeyse orijinal program kadar ağır bir antrenman. Ayrıca şunu da not düşmekte fayda var ki ilk yayınladığımız yani başlangıç seviyesi olan antrenman ile arasında baya ciddi fark var. Eğer ciddi anlamda düzenli spor hayatı olan biri değilseniz ilk seviyeyi yalnızca 2 ay boyunca çalışıp buna geçebilmeniz pek mümkün değil.

Tavsiyemiz şöyle; zaten başlangıç seviyesinin açıklamasında da belirtildiği gibi ilk seviyedeki hareketlerin adetlerini zamanla arttırmanız tavsiye ediliyordu. Uygun hissettiğiniz zamanlarda iyice kolaylıkla yapmaya başladığınız hareketlerin yerine zamanla buradaki hareketleri koyabilir ve öyle devam edebilirsiniz.

Burada çoğu hareket sporcuları bile ciddi anlamda zorlayacaktır. Zaten hareketleri tamamlayabilmek zaman alacaktır. Başlangıçta adetler az olmalı gün be gün gücünüz yettiğince arttırılmalıdır. Zaten film ekibindeki oyuncuları ve dublörleri eğiten meşhur eğitmenleri orijinal seviyeyi ekibin yaklaşık yarısının tamamlayabildiğini söylüyor. Düşünecek olursanız oyuncular ve özellikle dublörler zaten hali hazırda devamlı spor yapan antrenmanlı hatta profesyonel sporcular kadar idmanlı olanları da var.

Önemli olan pes etmeden programı tamamlayabilmek. Başlangıç Seviyesine ve Oyunculardan Vince Regan’ın 8 HaftalıkDeğişimine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Bu sistemde de Youtube gibi video sitelerinden hareketlerin düzgünce nasıl yapıldığını bulabilmeniz için hareket isimleri İngilizce olarak bırakıldı. Bu sefer hedef; programın tamamını bitirecek kıvama gelmek. Bunun içinde kendinize yaklaşık 2 ay içerinde bitirecek şekilde hedef koyun.

A4 kağıda basılacak şekilde antrenman programını aşağıdaki görseli indirerek kullanabilir ve antrenman süresince dikkat edilmesi gereken konuları aşağıda bulabilirsiniz.

300-antrenman-programı-orta-seviye-siralio

Dikkat Edilmesi Gerekenler :

  • Setler arasında dinlenmek yok!
  • Etkisini görmek istiyorsanız kendinize 8 haftalık hedef koyun ve hareketleri kademeli olarak arttırarak devam edin. Eğer setleri tamamlayabiliyorsanız dileğinize göre arttırarak ya da aynı sayıda evam edin her türlü etkisini göreceksiniz. Bu sistem için 3 günde 1 gün dinlenme günü yapmanız kaslarınızın yapılanması için uygundur.
  • Başlangıçta yapabildiğiniz adetleri not edip her gün en az iki veya daha fazla hareketi birer veya ikişer adet arttırmaya çalışın.
  • Beslenme çok önemli ayrıca ciddi anlamda ağır bir çalışma olduğu için ciddi anlamda protein ağırlıklı diyet yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.
  • Tüm hareketlerde yeterli sayıya ulaşırsanız ve hareketleri arttırmak istemezseniz, toplam idman süresini kısaltmak için çabalayabilirsiniz. Ya da orijinal seviyeye geçebilirsiniz. Sistemin yaratıcılarına göre de orijinal sistemde de ölçü toplam zamandır.
  • Başlamadan önce açma germe ve 10-15 dakika kardio egzersiz yaparsanız sonuçlar çok daha iyi olur.
  • Son olarak işin anahtarı Disiplin!

Başlangıç Seviyesine ve Oyunculardan Vince Regan’ın 8 HaftalıkDeğişimine Buradan Ulaşabilirsiniz.

300-antrenman-programı-siralio

ORİJİNAL 300 İDMAN PROGRAMI VE BAŞ ROL OYUNCUSU GERARD BUTLER’IN BERABERİNDE UYGULADIĞI DİYETİN ÖRNEĞİ YAKINDA YAYINLANACAK…

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*