20 DAKİKADA BİR BEDEN İNCELME

20 DAKİKADA BİR BEDEN İNCELME

Akşam dışarı çıkacaksınız ve sevdiğiniz kıyafete girmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Yalnızca 20 dakikada bir beden incelip o kıyafete sığabilirsiniz. Nasıl mı?

Özellikle yurt dışındaki bir çok Spa merkezinin en önemli sırlarından bir tanesini burada sizler ile paylaşacağız. Aniden incelebilmek için bazı baharatların cilt üzerindeki avantajlarından faydalanacağız. Bu baharatlar cildinizdeki doku hücrelerindeki atılması gereken toksinlerin hızlıca atılmasını sağlıyor, cildinizi arındırıyor ve aynı zamanda hücrelerde biriken suyunda bırakılmasını sağlayarak hem cildinizi güzelleştiriyor hem de hızla incelmenizi sağlıyor. Böylece giymek istediğiniz kıyafetinize sığabilir veya o kıyafet içerisinde daha hoş görünebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

20 gram Zencefil (toz değil taze olacak)
30 gram Zerdeçal (toz değil taze olacak)
Bir Avuç Pirinç
Gereği Kadar Su

20-dakikada-bir-beden-incelme-malzemler-siralio

Hazırlanışı

1. Zencefil ve zerdeçalı birlikte  öğütün.

2. Pirinci bir kaba alıp döverek toz haline getirin.

3. Tüm malzemeleri hafif ılıtılmış bir suyun içerisinde karıştırın. Karışımın macun kıvamına gelmesi gerekiyor. Bu sebeple başlangıçta çok fazla su koymayın gerektikçe ilave edersiniz.

4. Daha sonra karışımı dairesel hareketler ile vücudunuza yedirin. Karın, bel, bacak arkalarınız gibi yağlanmaya müsait bölgeleriniz üzerinde daha fazla durun.

5. Karışımı 20 dakika kadar vücudunuzda bırakın. Daha sonra ılık su ile vücudunuzu durulayın ve cildiniz için uygun bir nemlendirici kullanın.

20-dakikada-bir-beden-incelmek-siralio

Neden İşe Yarıyor?

Öncelikle tüm kullanılan malzemeler cilde süper hızlı etki ediyor. Zencefil hücrelere süper hızlı su bıraktırırken zerdeçal ise ciltte anti-oksidan ve detoks etkisi yaratıyor. Bu esnada pirinç ise cildinizi ölü hücrelerden ve kirlerden arındırıyor. Böylece gayet sağlıklı biçimde gereksiz ve kötü dokulardan arınıyor ve bunları kilo gibi kaybediyorsunuz. Mükemmel bir yöntem değil mi?

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*