TESLA’NIN YENİ ÇİFT MOTORLU ARACI, TESLA MODEL S

TESLA’NIN YENİ ÇİFT MOTORLU ARACI, TESLA MODEL S

Tesla Motors firması yeni çift motorlu aracı Tesla Model S’i duyurdu. Yeni model eski Model S’den daha güçlü ve 4 çekerli olacak.

tesla-model-s-2015-siralio-07

Tesla şu anda Amerika’nın en meşhur elektrikli otomobil üreticisi. Ülkemizde henüz satışı yapılmıyor. Zaten Amerika’da bile aldıkları siparişleri aylarca hatta kimi zaman bir yıl sonra veren firmayı yakın zamanda Türkiye’de görmemiz de zor görünüyor.

tesla-model-s-2015-siralio-06

Tesla Motors’un bu araçlarında kullanacakları motor ise Teslanın en güçlü motoru olacak; 691 HP (beygir) güce ulaşacak olan motor, 3,2 saniyede 0’dan 100 km’ye ulaşacak.

tesla-model-s-2015-siralio-02

Aracın 3 farklı motor gücü ayarı olacak; normal, spor ve çılgın ayarları araında geçiş yapılabilecek.

tesla-model-s-2015-siralio-01

Ayrıca yeni “Autopilot” yani otopilot ismini verdikleri bir sistemi de tanıttılar. Buna göre araç 360 derecelik kamera sistemi ile Cruise Control modunda çevresindeki tüm araçların ve değişimlerin farklında olacak aynı zamnda da GPS ile sürüş desteklenecek ve araç otomatik olarak ve sürücüye ihtiyaç duymadan yoluna devam edecek.

tesla-model-s-2015-siralio-03

Autopilot sisteminde araç gittiği şeridi koruyabilecek, acil durumlarda otomatik olarak fren yapacak, kendi kendine park edecek hatta yerine göre otobanda şerit değişimlerini de yapacak. Tabi ki bu yalnızca Tesla ile gelen bir yenilik değil, şu sıralar bir çok firma bu sistemi piyasaya hazırlıyor ve yakınca bir çok arabada bunu göreceğiz.

tesla-model-s-2015-siralio-09

Ayrıca Tesla eski araçlarına da ilave ücret karşılığında çift motor teknoloji getirebilecek. Bunun için gerekli fiyat listesini oluşturmuşlar ayrıca isteyenlere de eski kasaya yeni ve daha güçlü motorlar monte edebileceklermiş.

tesla-model-s-2015-siralio-04

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*