SUYUN DUYGULARA VERDİĞİ TEPKİLER VE SUYUN HAFIZASI

SUYUN DUYGULARA VERDİĞİ TEPKİLER VE SUYUN HAFIZASI

1990’lardan bu yana Dr.Masaru Emoto çeşitli soyut olguların su üzerindeki somut yani fiziksel etkilerini gözlemliyor. Suya müzik dinletildiğinde, bir şeyler söylendiğinde, yanında belli duygular yaşandığında aniden kristalleştirilen suyun fotoğrafları çekiliyor. Sonuçlar ise gerçekten şaşırtıcı…

su-mucizesi-siralio

Fotoğraflarda da gördüğünüz üzere olumlu durumlarda su da olumlu ya da daha güzel şekiller alıyor. Diğer durumlarda ise daha karmaşık duruyor. Peki ciddi ciddi suda bu şekilde değişiklikler meydana geliyor muydu? Cevabı evet. Fakat Emoto’nun çalışmaları bir çok bilim çevresinde eleştirilmiştir. Çünkü dua ile su arıtılabileceği gibi dayanaksız tezleri vardı. Çünkü bütün dinlerde ve dillerde dualar farklıydı veya Aldolf Hitler’i bir suyun tanıyıp tepki vermesinin mantıklı dayanakları yoktu. Ayrıca deneyleri ile ilgili istenilen detayları veremiyordu ve Uluslararası ilişkiler mezunuydu. Yani Discovery Channel’daki Mythbusters deyimiyle “Bu efsane Çuvalladı!”.

su-busted-siralio

Fakat suyun gizemi burada son bulmuyor! Yine de projenin mantık çerçevesindeki bir uzantısı Almanya Stuttgart’daki Aerospace Enstitüsün’de yapılan deneylerde suyun dış bilgileri üzerine işlediği üzerineydi. Yani suyun hafızası vardı…

Videoda da gördüğünüz gibi 4 farklı öğrenci her defasında suyu aynı şekilde damlatıyordu ve her defasında su kendisini damlatan gibi bir şekil alıyordu. Ayrıca su içine bırakılan çiçeklerin görüntüsünü taklit ediyordu. Haliyle ses dalgalarının su üzerinde belli etkiler bırakması beklenen bir şeydi fakat bir çiçeğin veya insanların farklı izler bırakması bir hayli şaşırtıcı. Ayrıca benzer deneyleri kan örneklerinde de yapmışlar ve yine benzer sonuçlar almışlar. Günümüzde bedenimizin %70’i su mudur değil midir daha derinlemesine bir biçimde bilimsel olarak tartışılırken kanımızdan hücrelerimize kadar müziğin veya ruh hallerinin veya farklı insanların etkilerini görmek gerçekten şaşırtıcı. Bu etkileri kontrol etmeye başlayabildiğimizi ve bu şekilde vücudumuzda oluşturabileceğimiz olumlu etkileri düşünmek ise insanı gerçekten heyecanlandırıyor.

Aşağıdaki linkten tüm deney fotoğraflarını ve örnekleri Almanca açıklamalarıyla bulabilirsiniz. İsterseniz Google’ın sözlük uygulaması ile kolayca yazıları Türkçeye çevirebilirsiniz.

http://tr.scribd.com/doc/21008838/Wasser-ist-ein-Tropfen-Dr-Kroplin#scribd

Ayrıca aşağıdaki araştırmanın resmi sitesinden de İngilizce olarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

www.weltimtropfen.de/index_english.html

Bu seferki efsanemiz ise bilimsel olarak daha fazla dayanağa sahip ve “Onaylandı”…

su-confirmed-siralio (600x253)

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*