NASA BU ADAMA 70 GÜN YATAKTA YATSIN DİYE 18,000 DOLAR ÖDÜYOR

NASA BU ADAMA 70 GÜN YATAKTA YATSIN DİYE 18,000 DOLAR ÖDÜYOR

Okuyunca bu adama belki de sinir olacaksınız belki gülüp geçeceksiniz ama bu adam yani Andrew Ivanicki dünyanın en şanslı adamlarından birisi. Çünkü yattığı yerden 18,000 dolar kazanıyor. Hem de NASA’dan.

Andrew’in hikayesi 2014 Ağustos ayında kovulması ile başlıyor. Kovulduktan sonra iş bulmakta zorlanacağını ve bol bol evde yatacağını düşünürken NASA ona kendi merkezlerinde yatması için 18,000 dolar vermiş. Mesaisinin büyük çoğunluğunda yalnızca yatması isteniyor. CFT 70 isimli NASA programı dahilinde baş aşağı eğimli yatakların fonksiyonel ve önlem testlerinde denek olarak kullanılıyor ve NASA’nın üç yıllık çalışmasında kullandığı son denek olma şansına da sahip. Yani ben Amerika’ya gidiyorum yatarak bende para kazanmak istiyorum diyorsanız, üzgünüz şansınızı kaybettiniz.

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-6

Andrew 25,000 kişilik katılımcı havuzundan seçileceğini hiç düşünmüyormuş fakat piyango ona vurmuş. Sonuç olarak 70 gün süre ile üzerinde testler yapılan Andrew koşuşturma ile geçen hayatımda en azından 15 hafta boyunca dinlenme fırsatı buldum diyor.

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-5

Her iş gibi bu işin de zorlukları varmış tabi ki. Bir çoğunuz okurken öyle zorluğa can kurban diyeceksinizdir fakat Andrew kardeşimiz çok uzun periodlar boyunca hareketsiz kalmak zorunda kalıyormuş. (Vah vah…) Daha önceden iron man yarışlarına katılıp tamamlayabilmiş birisi olarak onun için bu durağanlık zaman zaman zor oluyormuş. Biraz ciddileşecek olursak ilk günler çektiği ağrılar ciddi anlamda zorlu olmuş. Çünkü farklı tip bir çekim uygulanan yatakta, boyun, bel ve kas ağrıları kaçınılmaz oluyor ve ilk zamanlar her kafasını kaldırdığında büyük sıkıntılar çekiyormuş. Ayrıca yer çekimsiz ortam şartları da yaşatılan Andrew bu şartlardan sebep sindirim sorunlarına da katlanmak zorunda kalmış. Bir haftadan sonra adapte olmaya başlayan Andrew sıkıntıları geride bıraktıktan sonra işin tadını çıkarmaya başlamış.

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-2

Kendisinden önceki deneklerden bazıları boş vakitlerinde kitap yazarken kimileri de alacakları ilk motosikletin hayalini kurmuş. Andrew ise kendisini sosyal medya üzerinden konu içerisindeki fotoğrafları paylaşmaya vermiş gibi görünüyor…

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-1

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-7

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-4

yatarak-18000-dolar-kazanan-adam-siralio-3

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*