MICROSOFT’UN AKILLI SAATİ, MICROSOFT BAND

MICROSOFT’UN AKILLI SAATİ, MICROSOFT BAND

Microsoft Band, renkli dokunmatik ekranı, 64 GB’lık dahili belleği ve Android, iOS ve özellikle Windows ile uyumlu çalışması ile akıllı saat piyasasında sıkı bir yere sahip olacak gibi görünüyor. 3 eksenli ivme ölçer, UV sensörü, denge yönü, GPS, ten sıcaklığı, kapasitif sensör, mikrofon, galvanik deri cevap ve ortam ışığı olmak üzere barındırdığı 10 sensör ile gerçekte etkili bir akıllı saat. Ayrıca Windows Mobile kullanıyorsanız, iPhone’daki Siri’nin windows versiyonu olan Cortana’yı da saatinizde kullanabiliyorsunuz. Tüm bunlarında yanında bildiğimiz e-mail, saat, SMS, sosyal ağlara erişim, alarm, not alma, sesli not alma, takvim, anımsatıcı gibi akıllı saatlerden zaten beklenen bir çok özelliğin yanında GPS özelliği ile de fark yaratıyor. Bu saatler ile telefonlar artık ceplerden pek de fazla çıkarılmayacak gibi duruyor.

microsoft_band_siralio-1

Ayrıca 24 saat nabzınızı ölçerek her an sizi uyarabiliyor, uyku ölçer ile uyku düzeninize katkıda bulunuyor. Ayrıca adım ölçer ve GPS özellikleri ile aktiviteleriniz veri tabanına işlenirken bir yandan da kalori ölçer ile gün boyu ne kadar kalori yaktığınız ve ne kadar kalori ihtiyacınız olduğu gibi veriler de toplanıyor. Tüm topladığı veriler kombine bir biçimde size daha sağlıklı hayat sunmak için uyarılar haline getirilerek Microsoft Health veri merkezinden sizlere aktarılıyor.

microsoft-band-siralio

Sloganlarında “Daha Sağlıklı Yaşayın ve Daha Yaratıcı Olun” diyen Microsoft bir çok sağlık uygulamasının ve platformunun verilerini de bir alanda toplayarak etkili bir sağlık servisi sunuyor. Diyet hatırlatmalarından, egzersiz verilerinize kadar bir çok bilgiyi size hatırlatmalar ile sunarken sizin için çalışma ve uyku plan önerilerinde de bulunuyor. Microsoft Band’i diğer akıllı saatlerden en ciddi anlamda bu harika özellikler ayırıyor.

microsoft-band-siralio-2

Tüm platformalarla uyumlu olması, donanımı, sensörleri ve dahili hafızası ile diğer akıllı saatlere göre bir hayli artısı olan Microsoft Band’in ülkemize geliş tarihi netleşmemiş olmakla birlikte, fiyat olarak Amerika fiyatı belli. 199 dolar fiyat ile de cazip olan bu saatler Apple Watch’un 349 dolarlık fiyatı ile kıyaslandığında da çok cazip duruyor.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*