MERCEDES, 2025 YILININ SÜRÜCÜSÜZ TIRLARINI HAZIRLAMIŞ BİLE

MERCEDES, 2025 YILININ SÜRÜCÜSÜZ TIRLARINI HAZIRLAMIŞ BİLE

Mercedes sürücüsüz sistemler ile trafiği daha güvenli hale getireceğine inanıyor. Mercedes The Future Truck 2025 ile geleceğin teknolojisini şimdiden hazırlamış.

mercedes-the-future-truck-2025-siralio-05

The Future 2025 şehir içi trafik için çok uygun olmayabilir fakat şehirler arası yollarda ve otobanlarda kendi kendine sürüş kabiliyeti mükemmelleşmiş durumda. Bu tip büyük araçlar hem uzun yolculuklar sonucunda şoförün yorulması hemde görüş açıları sebebiyle diğer yolculara sıkıntı yaşatabiliyor. Bir çok kamera, kör nokta sistemleri ve sensör kontrolleri sayesinde The Future Truck 2025 yola tam olarak hakim olabiliyor. Hatta Mercedes yönetim kurulundan Dr. Wolfgang Bernhard bu konudaki iddialı olduklarını “Bu sistemler insanlar gibi değil, hiç yorulmazlar, hiç dikkatleri dağılmaz, hiç sinirlenmezler ve hiç bir zaman kontrollerini kaybetmezler” diyerek açıklıyor.

mercedes-the-future-truck-2025-siralio-06

Bu şekilde tır sürüşü konusunda bir devrim olacak gibi görünüyor, çünkü uzun bir yolculuk esnasında tır şoförü için bir hayli boş zaman kalacak bu zaman farklı işler yapılarak değerlendirilebilecek ve bu da bu sektörde devrim niteliğinde olacak. Çünkü otomatik pilota geçildiğinde tek yapmanız gereken arkanıza yaslanmak, sadece bu. Çünkü acil durumlardan tutun, kör noktanıza, araç takip ve otomatik fren sistemlerinden ambulansa yol verecek teknolojilere kadar her şey düşünülmüş.

mercedes-the-future-truck-2025-siralio-03

Yapılan inovasyonlar bu kadarla da sınırlı değil. Tasarım olarak da bir çok yeniliğe imza atılırken dış görünümde en çok dikkati çeken ise gündüzleri farlar görünmese bile gece iç kısımdan ışıyan LED aydınlatmaların oluşturduğu estetik görüntü.

mercedes-the-future-truck-2025-siralio-01

Peki bu araçları ne zaman trafikte görmeye başlayacağız? Bunun cevabı ise yasal izinler ile doğru orantılı, Mercedes şu an için Avrupa’da bu araçları trafiğe çıkarabilmek için gerekli izinlere sahip olmasa da Amerka’da Arizona gibi sayılı eyalette araçlarını test edebiliyor ve üzerine basa basa hazır olduklarını söylüyorlar.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*