İPHONE 6 ve APPLE WATCH TANITILDI – İŞTE EN YENİ 5 ÖZELLİK

İPHONE 6 ve APPLE WATCH TANITILDI – İŞTE EN YENİ 5 ÖZELLİK

Amerika’da bugün, iPhone 6 ve iPhone 6 plus hem satışa çıktılar hem de lansmanları yapıldı. Ayrıca Apple lansmanda yeni ürün Apple Watch da tanıttı. Tanıtımda Apple Watch büyük ilgi gördü. iPhone ile ilgili bilgi almak için New York’daki Apple binasının kapısında bekleyen teknoloji tutkunları ve haberciler de sonunda istedikleri bilgilere ulaştılar.

iphone-6-lansman-siralio-02

Satışının 19 Eylül’de yapılması beklenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için ön siparişler 12 Eylülden itibaren alınmaya başlayacak. Türkiye’ye ise ne zaman geleceği meçhul. 128 GB hafızalı iPhone 6’ların 549 – 929 $ arasında bir fiyata sahip olacağı konuşuluyor. İşte size iPhone 6’nın en çarpıcı özellikleri.

iPhone 6 Daha İnce

iphone-6-lansman-siralio-04

iPhone 6’yı olabildiğince inceltmeye çalışmışlar. Daha önceleri iPhone 5’te incelik 7.6 milimetreyken, iPhone 6.9’a düşürülmüş. Aynı zamanda iPhone 6 Plus’in kalınlığı 7.1 mm olarak açıklandı.

iPhone 6 Daha Geniş Ekrana Sahip

iphone-6-lansman-siralio-05

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Ekranı daha önceki modellere göre hem daha uzun, hem daha geniş. Ekran çözünürlüğü olarak da epey kendilerini geliştirilen bu modellerde iPhone 6’nın ekran çözünürlüğü 1334×750 iken iPhone Plus’in ise 1920×1080 yani Full HD boyutlarında.

iPhone 6 Daha Hızlı

iphone-6-lansman-siralio-01

iPhone 6’nın işlemcisi çok daha hızlı. İlk çıkan iPhone işlemcisine göre tam 50 kat daha hızlı olduğu belirtilen sistem işlem / grafik hızına göre ise tam 84 kat daha hızlı. A8 işlemci ve 64 bit çip bulunan iPhone 6’nin batarya ömrü olarak da eski modellere göre daha iyi performans vermesi bekleniyor. Yani şarjınız artık daha uzun sürede bitecek. Aynı zamanda kablosuz internet performansı ve hızı da iPhone 6’larda yükseltilmiş.

iPhone 6 İle Titreşime Duyarlı Daha Kaliteli Fotoğraf ve Videolar

iphone-6-lansman-siralio-06

iPhone 6, 8 megapiksel kamera ile daha önceki modellerinde çok daha gelişmiş fotoğraflar çekebilecek. Daha iyi odaklamalar ve daha iyi renklerle fotoğraf çekmeniz mümkün hale geliyor. Panoramik fotoğraf çekimi de es geçilmemiş ve panoramik fotoğraf kalitesi 43MP kaliteye yükseltilmiş.

iPhone 6’da Video çekimini 1080p olarak yapabileceksiniz. Ayrıca 120 fps ve 240 fps çekebilme özelliği ile yavaş çekim görüntülere profesyonel bir fotoğraf makineniz olmadan ulaşma avantajınız olacak.
2.2 diyafram aralığına sahip olan iPhone 6, artık daha karanlık ortamlarda da daha kaliteli fotoğraflar çekebilmenizi sağlarken çektiklerinizin elinizin titreşiminden etkilenmemesi için de yepyeni bir yazılıma sahip.

iPhone 6 İle Mağazalarda Ödeme Yapabileceksiniz, Yeni Kredi Kartınız Olacak.

iphone-6-lansman-siralio-07

İphone 6 telefon ile mağazalarda ödeme yapılabilecek. Apple Pay sayesinde artık telefonlar artık bir kredi kartı olarak da kullanabilecek. Fakat bu sistem şu an yalnızca Amerika’da kullanılabilecek. Bizde bu uygulama olur mu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Fakat pek umutlu değiliz.

Lansmanın Assolisti Apple Watch

iphone-6-lansman-siralio-09

-Şimdiye kadar ürettikleri en kişisel cihaz olduğunu söyledikleri bu ürünün 18 karatlık altın versiyonu da bulunuyor.
-Kapsamlı bir fitness ve sağlık ürünü olduğunun altını çiziyorlar.
-Bilekte olduğu için sizinle olan iletişiminin daha kapsamlı ve şaşırtıcı oalcağını söylüyorlar.
-Cihaz kalp ritminizi okuduğu gibi bilgileride cep telefonunuza yolluyor.
-Saat bileğinizi döndürdüğünüzde aktif hale geliyor.
-Navigasyon olarak GPS ile yol tarifi yapabiliyor.
-Siri Apple Wacth’a entegre edilmiş durumda.

iphone-6-lansman-siralio-03

iphone-6-lansman-siralio-08

– Resmi Tanıtım Videosu –

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*