IKEA, BÜKÜLEBİLEN AYDINLATMALARLA GELİYOR

IKEA, BÜKÜLEBİLEN AYDINLATMALARLA GELİYOR

IKEA, 2015 yılı planları için halojen ve tasarruflu lambaları planlarına dahil etmiş. Tabi bunların yanında bükülebilen bu yenilikçi aydınlatmalarda var.

Dünyanın mobilya devlerinden IKEA, önümüzdeki yıllar için daha çevreci bir stratejik yatırım çizgisi belirlemiş. Tasarruflu aydınlatma ürünleri ve led lambalar ile bu çizgi için bir adım atarken aynı azmanda da yenilikçi bir çizgi de yollarına devam ediyorlar. Bu sebeple İskoç bir LED firması olan Design LED Products isimli bir firmaya yatırım yapmışlar. Firmayı maddi olarak destekleyerek teknolojilerini kullanma hakkını elde eden IKEA önümüzdeki yıllarda piyasaya hayli ilginç aydınlatma ürünleri sunabilir gibi görünüyor.

İskoç firmanın hali hazırda videodan da görebileceğiniz gibi yaklaşık 1 milimetre kalınlığında ve çok düşük bir enerji ile çalışan, katlanabilir LED battaniyeleri bulunmakta. Ayrıca bu teknolojiyi yalnızca aydınlatma olarak düşünmeyin çünkü bu LED’ler aynı şekilde katlanabilir olarak televizyon ekranı da oluşturabilecekler! Yani şu anda IKEA’nın elinde hem mimari tasarımlarda kullanabilecekleri hem de elektronik olarak gelecekte kullanılabilecek çok önemli bir materyal var. İlk etapta mimari olarak bir çok kişinin beğendiği tasarımlarda bile nasıl kullanılacağı konusunda heyecan yaratan bu teknolojiyi en erken 2015 yılında görebileceğiz.

 

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*