GOOGLE GLASS, GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİNİN ÖNDERİ

GOOGLE GLASS, GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİNİN ÖNDERİ

Google bir arama motoru olmanın yanında önemli bir teknoloji firması olarak da önümüzdeki yıllarda teknolojiye damga vurmanın peşinde. Daha önceleri yine siralio.com’da yer verdiğimiz insansız kargo projesi “Google Project Wing” gibi bir çok yaratıcı teknolojik icada imza atan Google için belkide en değerli proje Google Glass.

google-glass-siralio-5

Google Glass’ı bir çok yerde duymuş bir çok yerde de görmüşsünüzdür. Bir kaç yıldır Google bu proje üzerinde çalışıyor ve devamlı olarak geliştiriyor. Sonuç olarak bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünen bu ürün satışa çıktı bile. Bütün dünyanın bakış açısını değiştirecek bu ürün hemen gözünüzün önünde sizi ve görüşünüzü rahatsız etmeyecek bir biçimde video ve fotoğraf çekmenizi, sosyal ağlara bağlanmanızı, mesaj atmanızı, GPS Navigasyon ile yönünüzü bulmanızı, internete girmenizi veya görüp merak ettiğiniz herhangi bir şeyi bir kaç sözcük ile arayıp öğrenmenizi sağlıyor. İsterseniz önemli anlarda yanınızda olamayan kişileri görüntülü arayarak o anı sizin gözünüzden görmelerini sağlayabilirsiniz.

google-glass-siralio-7

Google Glass’ın  ürünü pazarlamak adına belkide en önemli özelliği farklı çerçeveler ve renkler sunuyor olması. Google bu gözlükleri yaparken gözlüğün bir yandan da aksesuar olduğunu unutmamış. Yoksa bu çağda robot gibi gezmek pek iç açıcı olmazdı.

google-glass-siralio-1

Kısacası neredeyse bir akıllı telefonun tüm özelliklerine sahip olan Google Glass ister sesli komutlar ile isterseniz de yan panelindeki dokunmatik sapı ile kullanılıyor.

google-glass-siralio-2

Google Glass’da yine Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemi olan Android işletim sistemine sahip olacak.

google-glass-siralio-6

12 GB hafıza (Cloud ile 16 GB) ve 2 MB-Ram işlemci belleği ile bir çok akıllı telefondan daha da donanımlı.

google-glass-siralio-8

Kamerası 5 Mega Pixel ve video kaydını 720p yani HD olarak yapabiliyor.

google-glass-siralio-3

Kablosuz ağlara bağlanabilen Google Glass, devamlı internete bağlı kalabilmek isteyenler için Bluetooth ile telefonunuzdan da internete bağlanabiliyor.

google-glass-siralio-4

Amerika’da satışına başlanan ürün için yoğun ilgi dolayısıyla müşteriler bir hayli beklemek zorunda kalıyorlarmış. Ülkemizde henüz satışa çıkmayan ürünü yurtdışından alanlar mevcut. Şu anda Amerika satış fiyatı 1,500 dolar olan gözlükler Türkiye’de vergiler ve nakliye masrafları da dahil olunca daha da pahalı olacaktır.

Google Glass kullanmak nasıl birşey kullanıcıların gözünden görün

Google Glass kullanımını

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*