DÜNYANIN EN PAHALI MOTOSİKLETİ, TOP 5

DÜNYANIN EN PAHALI MOTOSİKLETİ, TOP 5

Motorsiklet her insanın içerisinde uyuyan bir dev gibidir. Her an o ateş alevlenip bir motosiklet sahibi olmak isteyebilirsiniz. Özgür, açık ve asi havası bir gün elbet sizleri de cezbedecek ama o gün geldiğinde muhtemelen bunlar tamamen hayal olarak kalmaya devam edecek. Çünkü en lüks otomobiller ile kapışabilecek fiyatlara sahipler. İşte en pahalı o motosikletler…

5. Ecosse Titanium Serisi FE Ti XX – $300,000

ecosse-titanium-serisi-fe-ti-xx-en-pahalı-motosikletler-siralio-05

Eski bir yarışçı ve mühendis olan Donald Atchison tarafından kurulan Ecosse firması lüks ve tarz motosikletler üretiyor. Onlardan biri ve en değerlisi olan Ecosse Titanium Serisi FE Ti XX 2.4 litrelik motoruyla 225 bhp güç üretiyor.

4. Yamaha Roadstar BMS Chopper – $500,000

yamaha-roadstar-bms-chopper-en-pahalı-motosikletler-siralio-04

Bir acayip göründüğüne bakmayın o, 1,7 litrelik motoru ile çok kısa zamanda yüksek hızlara ulaşabilen gerçek bir canavar. Motor durduğu zaman, ön süspansiyonun yanından 25 santim aşağıya uzanan ayaklar sayesinde, destek çubuğunu ayağınızla iteklemeden inip yolunuza devam edebileceğiniz bir sistem de mevcut.

3. Dodge Tomahawk V10 Superbike – $550,000

North America International Auto Shown Continues

Dodge bildiğiniz üzere bir otomobil üreticisi ve bu motosiklet de deneysel bir çalışma. Dodge’un efsane otomobili Dodge Viper’dan sökülen 8.3 litrelik bir V10 motor bu canavarın kalbine monte edilmiş ve projedeki mühendislerin ifadesine göre araç düz yolda 680 km/saat hıza erişebiliyor. Daha sonraları bu hızın teorik olarak 500 km/saat olacağı itirafı gelse bile bu onun gerçek bir canavar olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

2. Harley Davidson Cosmic Starship – $1 milyon

Harley Davidson's Cosmic Starship Unveiling Event

Gözler bu konuda muhakkak bir Harley Davidson aramıştır. İşte o Harley Davidson, bu Harley Davidson. Bu canavar ise efsanevi tasarımcı Bartels tarafından yaratılmış ve Jack Armstrong tarafından boyanarak tamamlanmış. Fazla söze gerek yok, o en pahalı Harley

1. Ecosse ES1 Superbike – $3.6 milyon

ecosse-es1-superbike-en-pahalı-motosikletler-siralio-01

Evet Harley Davidson’un en pahalısını bile neredeyse 4’e katlayan bu motosiklet için “NEDEN?” sorusunu duyar gibiyim. Bu canavarın fikir babası, McLaren Otomotiv’in teknik yöneticisi Dick Glover. Bu motor için F1 teknolojisinden yararlanıldı, performansı arttırmak için gövde tasarımından, aerodinamik yapıya, elektronik aksamdan, ağırlık yönetimine kadar geleceğin motosikletiyaratıldı. Tamamıyla kusursuz bir sanat eseri.

(Kaynak Redbull)

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*