DUBAI’NİN POLİS ARABALARI ŞOK EDİYOR

DUBAI’NİN POLİS ARABALARI ŞOK EDİYOR

Dubai polis teşkilatı inanılmaz bir süper araba filosuna sahip. Dünyanın en iyi en güçlü spor arabalarından oluşan bu filoyu Dubai’de polis memurları kullanıyor. Bu filo içerisinde Nissan GTR’dan tutun Mustang’e, Brabus konsept jipden Mclaren’e hatta Aston Martin 177’den Lamborgini Aventador’a kadar inanılmayacak derecede pahalı ve güçlü arabalar var. Tabi ki baş rolde ise 0’dan 100 kilometreye 2,5 saniyede çıkan ve ulaştığı 431 kilometrelik hız ile dünyanın hem en hızlı arabası olan hem de 1,6 milyon dolar fiyatı ile en pahalılarından da biri olan Bugatti Veyron var.

Tabi ki araçlar hırsız kovalamak için kullanılmıyor. Araçları halkla ilişkileri daha pozitif hale getirmek için kullanıyorlarmış. Dubai polisi en agresif Arap polis gücü olarak nam salmış bu sebeple lüks araçlar kullanarak hem halkın hem de turistlerin sempatisini kazanmak istiyorlar. Bu şekilde daha dikkat çektiklerini ve insanların böyle bir araba ile şiddet içeren bir insan tipini yan yana algılamadıkları için pozitif etki yarattıklarını söylüyorlar.

dubai-police-car-fleet-siralio-1dubai-police-car-fleet-siralio-9dubai-police-car-fleet-siralio-2dubai-police-car-fleet-siralio-3dubai-police-car-fleet-siralio-4dubai-police-car-fleet-siralio-5dubai-police-car-fleet-siralio-8dubai-police-car-fleet-siralio-7dubai-police-car-fleet-siralio-6dubai-police-car-fleet-siralio-10

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*