BİLİM ADAMLARI İNSANLARIN KARANLIKTA DA GÖRMESİNİ SAĞLAYAN GÖZ DAMLASINI BULDULAR

BİLİM ADAMLARI İNSANLARIN KARANLIKTA DA GÖRMESİNİ SAĞLAYAN GÖZ DAMLASINI BULDULAR

Kendilerine biohackerlar diyen bir grup bilim adamı insanların bir kaç saatliğine herhangi bir gece görüş ekipmanı kullanmadan geceleri görebilmelerini sağlayan bir göz damlası (sıvısı) keşfetti. Gönüllü olan deneklerin gözüne enjekte edilen bu sıvı ile denekler süper insan görüşüne sahip oluyorlar ve 50 metreye kadar olan bir mesafede geceleri hiç birimizin göremeyeceği şeyleri görebiliyorlar. Aynı zamanda normal halimize göre daha iyi bir görüş de elde edildiğinden bahsediliyor.

Bunu yapabilmek için çok derin sularda, ışıksız ortamda yaşayan bazı balık türlerinin gözlerinde rastlanan Chlorin e6 isimli bir klorofil maddesini kullanılıyor. İnsan deneklerden önce bir çok fare ve hamster gibi hayvan üzerinde denenen karışım ilk olarak göze dışarıdan damlatılarak denenmiş. Olumsuz etki görülmeyince de gözün retina bölümünün olduğu kısıma enjekte edilerek de denenmiş.

karanlıkta-görmeyi-sağlayan-göz-damlası-siralio-2

Araştırma ekibinin bir üyesi olan araştırmacı Gabriel Licina yaşadıklarını şöyle anlatıyor; “İlk olarak yeşilimsi siyah bir şekilde görüşüm kayboldu. Daha sonra bir saat içerisinde görüşüm geri gelmeye başladı.”

Daha sonra gece karanlık bir alanda sırasıyla 10 metre mesafedeki objeleri seçebilmeye başlayan Gabriel farklı renklerde ve farklı arka planlarda bir çok cismi tespit edebilmiş. Daha sonra zifiri karanlık bir ormanda 50 metre mesafede çeşitli insanlar saklanmışlar ve sıra ile hareket etmişler, Gabriel bunları da %100 başarı ile tespit edebilmiş.

karanlıkta-görmeyi-sağlayan-göz-damlası-siralio-1

Şu an için deneyde yanlış giden bir şey yok. Ve zaman içerisinde biz insanların bazı süper güç diyebileceğimiz özellikler kazanacağına da şüphe yok. Ekip deneylerini bir sonraki aşamalara taşıyabilmek ve gözün deney esnasındaki tepkilerini elektronik olarak veriye dökebilecek teçhizatlara ihtiyacı olduğu için gelecek destekleri bekliyor.

karanlıkta-görmeyi-sağlayan-göz-damlası-siralio-3

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*