ANAHTARSIZ KİLİT SİSTEMİ – NOKE

ANAHTARSIZ KİLİT SİSTEMİ – NOKE

Son yüz yılda kilitler ile ilgili neredeyse hiç bir gelişme yaşanmadı dersek eya her hangi bir buluş yapılmadı dersek yeridir. Fakat artık bu değişmek üzere.

Kickstarter’da destek bekleyen proje Noke, bluetooth kilitler ile artık unutulan veya kaybolan anahtar dertleri rafa kaldırıyor. Android veya iOS işletim sistemleri için geliştirilen uygulamaları ile bluetooth 4,0 olan bir telefondan kilide bağlantı kuruluyor ve hepsi bu kadar. İster kilit yanına gider gitmez açılsın isterseniz uygulama vasıtasıyla kilidi açıp kapatın.

anahtarsiz-kilit-siralio-02

İlk kullanım şeklinde yalnızca kilidin yanına geliyor ve hafiften aşağı doğru itiyorsunuz. Daha sonra kilit sizin bağlantı kurduğunuz cihazı veya bağlantı kurmasına izin verilen diğer cihazları tarıyor ve çok çok kısa bir sürede tepki vererek açılıyor. Bu şekilde elinizi ne cebinize ne de telefonunuza götürmenize gerek kalıyor. Eğer yanına gider gitmez açılmasını istemiyorsanız buna göre ayarlar yapmanız yeterli ve bu şekilde manuel olarak uygulama üzerinden kilidi açıp kapatabiliyorsunuz. Diğer özelliklere bakacak olursak kilidin açılıp kapandığı zamanları push-mesaj olarak telefonunuza alabiliyor veya uzaktan bağlantı kurarak gerekli anlarda kilidi açabiliyorsunuz. Mobil teknolojiler ve kablosuz bağlantılar kullandığımız kilitleri de böyle etkileyecek gibi görünüyor bakalım yakın zamanda başka hangi ezber bozan değişiklikler ile karşılaşacağız.

anahtarsiz-kilit-siralio-01

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*