2015 EN İYİ VE EN ÇOK BEKLENEN OYUNLARI

2015 EN İYİ VE EN ÇOK BEKLENEN OYUNLARI

Son yıllarda oyunlar da neredeyse bir sinema filmi kadar başarılı prodüksiyonlara ve bir o kadar başarılı senaryolara sahip olabiliyorlar. Bu sebeple ciddi kitleler edinip takip ediliyorlar. Tüketimleri de filmlere göre uzun vadede olduğu için en başarılı eğlence tüketimi tercihleri arasında olduklarını söylemek mümkün. Hele ki telefonlar için üretilen oyunlara apayrı bir parantez açmak gerekir. 7’den 70’e herkesin müdavimi olduğu en az bir oyun bulunduğunu söylemek telefon oyunları sektörünün ne kadar büyük olduğunu açıklamak için yeterli olacaktır.

Burada bahsettiğimiz gibi iyi prodüksiyonlu, iyi senaryolu ve en görkemli oyunlara yer verdik. İşte bu özellikleri taşıyan en iyi 10 oyun ve henüz piyasaya gelmeyen 5 beklenen oyun…

2015’in En İyi 10 Oyunu

Ori and Blind Forest

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-009

Bir oyunu neredeyse sanat seviyesine çıkarabilecek bir yapım. Gerek müzikleri, gerek inanılmaz atmosferi, gerek zekice hazırlanmış sürprizleri, gerek ise senaryosu ile dev firmalar arasından sıyrılarak bir bağımsız firma tarafından tamamlanmış her sahnesi bir tablo gibi enfes bir platform oyunu.

Mortal Kombat X

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-008

Ateri salonlarından günümüze kalitesini belki de en çok arttıran dövüş oyunu Mortal Kombat X’dir. Hatta bir oyunda bazı sahnelerin yaş sınırına girerek yasaklanmasını sağlayan oyun da Mortal Kombat serisidir ki bu oyunda şiddeti feci şekilde arttırmışlar. Stres atıp birilerini sopalamak için birebir olan oyun Fatality kavramı ile dalak böbrek sökme işlemlerinin yanında her kemiği iç çekimlerle itina ile kırma imkanını da evlerimize getiriyor.

Journey

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-007

Oyun ve sanat kavramını birbirine yakınlaştıran bir diğer yapım da Journey. Düşünmeden alınıp denenilebilecek bu oyunun tek dezavantajı ise kısa oluşu. Fakat kısa sürede bitirilebilse bile her anında bir çok haz yaşatan bu oyunda her kareden her pikselden ayrı keyif alacaksınız. Müzikler de yine harika…

Grim Fandango Remastered

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-006

1998 yılında piyasaya çıkan bir efsanenin yani “Grim Fandango”nun günümüz uyarlaması bu oyun. Öncelikle oyuna aşina olmayanlar için bir hayli absürt gelecek bu oyun absürt şeylerden hoşlananlar için ise mükemmel bir seçenek.

Batman : Arkham Knight

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-005

Batman oyunları içerisine Batmobil ilave edilmesi ile en büyük farklılığı yaratan oyun eski serileri aratmayan kalitede ve tabi ki gerek görsel gerek dövüşsel gerek ise oynanış ile alakalı geliştirmeler ile tadından yenmez bir hal almış. Özellikle şehir atmosferleri Batman’in gökyüzünde süzülüşü ve yepyeni aracınız size gerçekten Batman olduğunuz hissini yaşatacak.

Devil May Cry : Definitive Edition

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-004

Kütür kütür şeytan kesmek için uzun uzun kombolar yapmak için yaratılmış bu oyun aslında eski versiyonunun problemleri giderilmiş son hali. Fakat yine kurgusu, atmosferleri, ve bu türü sevenler için bulunmaz nimet denilebilecek bir oyun.

God of War 3 : Remastered

God of War® III Remastered_20150311214233

Bir tanrı olarak diğer tanrıları kütür kütür kestiğiniz fakat inanılmaz sinematikleri ve kamera açıları ile fenomen olan bu oyun ayrı bir klasman üyesi demek gerekir. Çünkü ayrı bir dünya ve diğer oyunla ile kıyalanamayacak hisler yaşatıyor insana. Hatta bu oyunu beğenip beğenmediğiniz sorulduğunda beğendim falan denmez, “Bu Ne Yaw?”, “Yuh”, “Böyle Bir Şey Yok!” falan gibi cümleler kullanılır.

The Witcher 3 : Wild Hunt

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-010

Kendinizi salıverecek uçsuz bucaksız bir oyun evreni arıyorsanız doğru yerdesiniz. Öyle devasa ve öyle aktif bir dünya yaratılmış ki bazen gerçek dünyadan kopmanıza sebep olabilir The Witcher 3. Eski serileri oynamamış olsanız da herkes için bir başlangıç noktası olabilir. Her oyunseverin tecrübe etmesi gereken bir oyun. RPG, FPS, Strateji deneyimlerini bir arada sunan oyun müthiş grafikleri film gibi sahneleri, inanılmaz başarılı oynanışı ve dediğimiz gibi inanılmaz geniş dünyası ile insanı içine çeken bir deneyim. Mutlaka denenmeli…

Bloodborne

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-002

İnanılmaz bir atmosfer, gecenin tüm korkusu ve dinmeyecek bir adrenalin. Cidden atmosfere önem veriyorsanız atmosferin kralı karşınızda. Korku filmlerini ve korku unsurlarını seviyorsanız kralı yine burada. Benzerlerinden ayrışan özelliklere sahip heyecanın bir an olsun dinmediği her an her yerden hiç ummadık ve ne olduğunu bilmediğiniz korkunç yaratıkların çıktığı, heyecan ve adrenalin arayanların tüm arayışlarına fazlasıyla cevap verecek bir oyun.

Assassin’s Creed Unity ve Assassin’s Creed Rogue

en-iyi-oyunlar-2015-siralio-001

Ayrı senaryolar olsa bile Assassin’s Creed denince beğeneni için çok da ayrımcılık yapmak olmaz. Tabi herkesin gönlünde serinin bir başka oyunu taht kurmuş olabilir (mesela Assassin’s Creed : Black Flag). Bu sene elimizde serinin 2 oyunu var ve burada her ikisine de yer vermeyi uygun bulduk. Gerçekçi ve tarihi bağlantılı senaryoları, Templar bir suikastçı olmak ve inanılmaz freerun keyfi için her oyunseverin ömründe bir defa olsun denemesi gereken bir oyun serisi.

2015’in En Çok Beklenen Oyunları

No Mans’s Sky

Oyun içerisinde kullanılan arabalar, gemiler, motosikletler, tanklar derken uzay gemilerine atlayıp bambaşka koşullu gezegenler arasında gezmeye kadar ulaşan oyun evrenlerinin en ilginçlerinden birisi olması beklenen oyunun fragmanı bile yaşatacağı hislere iyi bir örnek teşkil ediyor.

Mad Max

Eski filmi efsane olan yeni filmi ile de eskisini çok da aratmayan bir başarı kazanan Mad Max serisi oyun dünyasına da giriş yapıyor. Senenin başarılı oyunları arasında yer alacak gibi.

Assassin’s Creed Syndicate

Serinin bu bölümü endüstriyel devrim zamanları Londra’sında geçiyor. Ayrıca eski serilerde takipçilerini tatmin etmeyen tüm sıkıntıların giderileceği üzerine basılarak söylenen oyunun özellikle senaryosunun çok etkileyici olması ve endüstri çağına ait silah ve kullanılacak cihazlar tadında sürpriz yenilikler taşıması da bekleniyor.

Horizon Zero Dawn

Fragman oynanış olarak, atmosfer olarak ve senaryo olarak ışıl ışıl parlıyor. Etkilenmemek mümkün değil. Gerçekten güzel düşünülmüş ve farklı bir gelecek senaryosu yaratılan oyun gerek grafikleri gerek atmosferleri gerek ise adrenalin dolu oynanışı ile bir hayli dikkat çekecek gibi duruyor.

Raise of the Tomb Raider

Lara Croft’un dönüşü bu sefer hakkını fazlasıyla verecek gibi görünüyor. Bir çok fanı olan, filmlere konu olan bu oyun bu sefer yalnız oyun hali ile daha büyük bir patlama yaratabilecek gibi. Muhtemelen senenin en çok beklenen ve merak edilen oyunu…

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*