1035 BEYGİRLİK FERRARİ FXX K

1035 BEYGİRLİK FERRARİ FXX K

Ferrari’nin yeni pist canavarı Ferrari FXX K, Abu Dhabi’de tanıtıldı. 1023 beygirlik bu spor araba 6,3 litrelik 12 V bir motora sahip. 7 ileri otomatik vitesli aracın ürettiği 1023 hp beygir gücünün yanında ulaştığı 900Nm üzerinde bir tork ile bu canavarı daha iyi anlamanıza yetecektir.

LaFerrari modelinin yeni modeli olarak piyasaya çıkacak olan araba eski modelinden daha da güçlü bir motora sahip. 847 beygirlik güç v12’lik benzinli motor tarafından üretilirken geri kalan 188 beygir ise elektrikli motor tarafından üretiliyor. Bu hali ile üretilmiş en güçlü Ferrari olan bu araba Ferrari’nin Finali Mondiali etkiliğinde Abu Dhabi’deki YasMarina’da tanıtıldı.

Aerodinamik olarak da inanılmaz derecede etkileyici olan bu araç 200 km/h hızda yere 540 kg güç uyguluyor. Bunun yanında bir çok farklı yeniliğe de imza atan Ferrari FXX K’da Racing SSC (Yanal Kayma Açısı Kontrolü), çekiş kontrol ünitesi, yeniden kalibre edilmiş elektronik bir difransiyel ünitesi ve Ferrari’ye has Manettino dial direksiyon ayarı bulunuyor. Buyurun, hayran hayran seyredin…

ferrari-fxx-k-siralio-2

ferrari-fxx-k-siralio-3

ferrari-fxx-k-siralio-5

ferrari-fxx-k-siralio-1

ferrari-fxx-k-siralio-10

ferrari-fxx-k-siralio-6

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*